Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Ultraběžci dorazili na Sletišti po dlouhých hodinách do cíle

Pondělí, 27. července 2020 07:30

Uplynulý víkend patřil na kladenském Sletišti vytrvalostním běžcům! V rámci programu Self-Transcendence Race se běžely závody na 48 a 24 hodin. Ve druhé zmiňované kategorii se navíc jednalo rovnou o mistrovství České republiky! Šampionem se nakonec stal Radek Brunner, v delší disciplíně pak dominoval Dušan Kopečný.

Foto: KL

Program kladenského Sletiště byl o uplynulém víkendu jasně daný. V pátek v poledne vyběhli závodníci účastnící se 48hodinového klání a v sobotu ve stejný čas je doplnili 24hodinoví běžci. Na významu navíc druhému závodu dodalo to, že se jednalo rovnou o mistrovství republiky. Závod si však nenechali ujít ani zahraniční účastníci. Celkem přijeli běžci z jedenácti evropských zemí a na startu se představilo okolo stovky vytrvalců!

Tak vysoké číslo jen dokazuje oblibu kladenského závodu, který už se v prostorách Sportovních areálů města Kladna konal po více než dvacáté! „Závodníci se tady cítí dobře. Kladenský areál je skvělý, z našeho pohledu ideální. Je to přesně kilometrový okruh, je to ve stínu, je tu veškeré zázemí a je to blízko hlavního města. Běžci navíc mají rádi atmosféru, která se tu vždy podaří vytvořit,“ pochvaloval si pořadatel Jaroslav Rosa, který rovněž prozradil, že akce je oblíbená i mezi Kladeňáky. Zúčastnilo se jí hned několik členů kladenského maraton klubu.

Podpořit běžce přišel rovněž primátor města Dan Jiránek. „Neuběhl bych závod na 48 nebo 24 hodin ani maraton. Běhání je mi ale blízké. Dvakrát třikrát do týdne chodím běhat se psem něco okolo pěti kilometrů. Nejvíce mi vyhovuje běhání v zimě, když je okolo -3 stupňů,“ prozradil primátor Kladenským listům.

To závodníci s podobnými podmínkami rozhodně počítat nemohli. Víkend se totiž nesl ve znamení teplého počasí. „Je to hrozně individuální. Někteří běžci mají rádi deštivé počasí, jiní zase teplejší. Snažili jsme se běžcům nabídnout na ochlazení houbičky, sprchu a led,“ vysvětlil Rosa.

V neděli v poledne proběhli všichni závodníci naposledy cílem kilometrového okruhu a dočkali se vyhlášení vítězů. Čtyřiadvacetihodinový závod ovládl jednoznačně Radek Brunner, který ve vymezeném čase uběhl 237 kilometrů, tedy přesně o deset kilometrů více než druhý Petr Pasler. Mezi ženami byla nejúspěšnější Lenka Berrouche, jíž s 217 uběhnutými kilometry patřilo celkové čtvrté místo.

Ve dvoudenním běhu zvítězil Dušan Kopečný s 321 kilometry v nohách, který o pouhý jeden okruh překonal druhého Andreu Marcata! Z žen byla nejlepší Stefania-Gabriela Iaciu, která se s 315 uběhnutými kilometry umístila za oběma muži.

Neskutečné porce, které závodníci stihli ve vymezeném čase urazit, jen podtrhují název akce Self-Transcendence Race, neboli počeštěně Běhu sebepřekonání, který pořádá Sri Chinmoy Marathon Team.


Autor: (fa)