SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno
 • Kladno

FOTO: Ultraběžci dorazili na Sletišti po dlouhých hodinách do cíle

Pondělí, 27. července 2020 07:30

Uplynulý víkend patřil na kladenském Sletišti vytrvalostním běžcům! V rámci programu Self-Transcendence Race se běžely závody na 48 a 24 hodin. Ve druhé zmiňované kategorii se navíc jednalo rovnou o mistrovství České republiky! Šampionem se nakonec stal Radek Brunner, v delší disciplíně pak dominoval Dušan Kopečný.

Foto: KL

Program kladenského Sletiště byl o uplynulém víkendu jasně daný. V pátek v poledne vyběhli závodníci účastnící se 48hodinového klání a v sobotu ve stejný čas je doplnili 24hodinoví běžci. Na významu navíc druhému závodu dodalo to, že se jednalo rovnou o mistrovství republiky. Závod si však nenechali ujít ani zahraniční účastníci. Celkem přijeli běžci z jedenácti evropských zemí a na startu se představilo okolo stovky vytrvalců!

Tak vysoké číslo jen dokazuje oblibu kladenského závodu, který už se v prostorách Sportovních areálů města Kladna konal po více než dvacáté! „Závodníci se tady cítí dobře. Kladenský areál je skvělý, z našeho pohledu ideální. Je to přesně kilometrový okruh, je to ve stínu, je tu veškeré zázemí a je to blízko hlavního města. Běžci navíc mají rádi atmosféru, která se tu vždy podaří vytvořit,“ pochvaloval si pořadatel Jaroslav Rosa, který rovněž prozradil, že akce je oblíbená i mezi Kladeňáky. Zúčastnilo se jí hned několik členů kladenského maraton klubu.

Podpořit běžce přišel rovněž primátor města Dan Jiránek. „Neuběhl bych závod na 48 nebo 24 hodin ani maraton. Běhání je mi ale blízké. Dvakrát třikrát do týdne chodím běhat se psem něco okolo pěti kilometrů. Nejvíce mi vyhovuje běhání v zimě, když je okolo -3 stupňů,“ prozradil primátor Kladenským listům.

To závodníci s podobnými podmínkami rozhodně počítat nemohli. Víkend se totiž nesl ve znamení teplého počasí. „Je to hrozně individuální. Někteří běžci mají rádi deštivé počasí, jiní zase teplejší. Snažili jsme se běžcům nabídnout na ochlazení houbičky, sprchu a led,“ vysvětlil Rosa.

V neděli v poledne proběhli všichni závodníci naposledy cílem kilometrového okruhu a dočkali se vyhlášení vítězů. Čtyřiadvacetihodinový závod ovládl jednoznačně Radek Brunner, který ve vymezeném čase uběhl 237 kilometrů, tedy přesně o deset kilometrů více než druhý Petr Pasler. Mezi ženami byla nejúspěšnější Lenka Berrouche, jíž s 217 uběhnutými kilometry patřilo celkové čtvrté místo.

Ve dvoudenním běhu zvítězil Dušan Kopečný s 321 kilometry v nohách, který o pouhý jeden okruh překonal druhého Andreu Marcata! Z žen byla nejlepší Stefania-Gabriela Iaciu, která se s 315 uběhnutými kilometry umístila za oběma muži.

Neskutečné porce, které závodníci stihli ve vymezeném čase urazit, jen podtrhují název akce Self-Transcendence Race, neboli počeštěně Běhu sebepřekonání, který pořádá Sri Chinmoy Marathon Team.


Autor: (fa) 1. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 2. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 3. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 4. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 5. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 6. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu

 7. info z radnice

  Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření

 8. info z radnice

  Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí

 9. info z radnice

  Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu

 10. zprávy

  Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech

 11. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry

 12. sport

  HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat

 13. zprávy

  Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.

 14. zprávy

  Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující

 15. zprávy

  Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného

 16. foto

  Iroshokej pomáhá handicapovaným dětem, je přínosem v pro ty ostatní

 17. info z radnice

  Zastupitelé města Kladna, řesili uzemní plán, ale mimo jiné i pyrotechniku

 18. sport

  Plavecký bazén v Kladně slaví padesát let od zahájení provozu

 19. pozvánka

  Uherský býk se bude letos ve Slaném rožnit tuto sobotu

 20. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost