Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Silnice na Kladensku opět nalákaly zdrogované řidiče

Neděle, 26. července 2020 10:00

Ačkoliv je řízení auta pod vlivem návykových látek značně nebezpečné, policisté při svých silničních kontrolách často zjišťují, že to některé řidiče vůbec netrápí. Během uplynulých dní tak přistihli na Kladensku několik dalších takových nezodpovědných šoférů.

Silnice na Kladensku opět nalákaly zdrogované řidiče (Ilustrační foto: KL)

V úterý 21. července zastavili v Družci unhošťští policisté ke kontrole Volkswagen Passat. Ten řídil osmnáctiletý mladík, který ani nevlastní řidičské oprávnění. Hlídka pak provedeným testem zjistila, že řidič před jízdou požil návykové látky.

Další tři zdrogované řidiče nachytali slánští policisté. V jednom případě se jednalo o jednapadesátiletého muže, který jel svým superbem Smečenskou ulicí ve Slaném. „Další řidič byl policejní hlídkou kontrolován v Pražské ulici v osobním vozidle Mercedes Benz. I v tomto případě byl výsledek na návykové látky pozitivní. Odběr biologického materiálu byl proveden ve slánské nemocnici. Osmadvacetiletému řidiči z Prahy byl zadržen řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Poslední z uvedených šoférů je pětadvacetiletá řidička Seatu Cordoba, která byla kontrolována ve slánské ulici U Brodu. I u této ženy byl výsledek testu na drogy pozitivní.

„Policisté nyní všechny případy prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelým řidičům hrozí za tento skutek maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho roku,“ sdělila redakci Listů mluvčí Šteinerová.

Policie neustále na řidiče apeluje, aby neužívali alkohol ani jiné návykové látky před usednutím za volant auta. „Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ dodala závěrem Jana Šteinerová.

Autor: (kh)