Sobota, 25. července 2020 13:36

Už v prvním přípravném zápase před nadcházející sezonou to nebyl od kladenských fotbalistů špatný výkon. Na půdě Rakovníka však byli Kladeňáci potrestaní za neproduktivitu v zakončení a odjeli poražení. V sobotu ve Velké Dobré už to byl ale jiný příběh. Kladno přeměnilo svoji převahu ve tři branky a Králův Dvůr porazilo 3:0!

Trenérovi Kladna Janu Pejšovi přitom udělala radost zejména zlepšená hra do defenzivy. „Šancí jsme znovu měli dost, těží mě ale zejména to, že jsme to po dlouhé době uhráli vzadu s nulou. V tomhle panuje celkem spokojenost. Úplně spokojený ještě nejsem, protože tam byly chyby. Někdy to řešíme zbytečně složitě, ale jak jsem říkal, nula se počítá,“ hodnotil kladenský lodivod.

Kladeňáci měli v zápase od úvodu navrch a v první půli určoval tempo zápasu zejména Tadeáš Pospíšil, který na křídle působil velmi živě a hru domácích tvořil i šikovnými individuálními průniky. A byl to právě Pospíšil, kdo nakonec po čtvrthodině hry otevřel skóre. Na levé straně vápna se šikovně uvolnil, obešel bránícího hráče a přesnou ranou skóroval. V závěru první půle neuspěl v dobré pozici Marek Tóth, který napálil míč přímo do brankáře, a neujaly se ani rohové kopy, které Kladno zahrávalo těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího.

V půlce zápasu došlo k několika očekávaným střídáním a ze hřiště odešel například i aktivně hrající Pospíšil. „Tadeáš má určitě ještě daleko na víc. Dokáže být daleko víc pohyblivější a rychlejší jak dopředu, tak dozadu. Určitě ještě má rezervy,“ nechtěl svého svěřence přechválit Pejša.

Dost možná i Pospíšilova absence ale pustila hosty v úvodu druhé půle do většího tlaku. Ve vápně však působil jako defenzivní věž Štěpán Hanzlík, který ve spolupráci s Janem Pechrem odehrál velmi dobré utkání. Hra se postupem času zase začala vyrovnávat a pod pražícím sluncem postupně opět přebralo otěže Kladno. V závěru tak nejprve navýšil David Čížek a těsně před závěrečným hvizdem přidal třetí branku Matěj Šnobl. Míč ještě proletěl děravou sítí ven z branky, o gólu ale nemohlo být pochyb.

Kladeňáci tak dali dobrým výkonem zapomenout na porážku 0:2 z prvního přípravného duelu, který sehráli v Rakovníku. V azylu ve Velké Dobré zapsali první výhru a mohou se chystat na další duel, ve kterém vyzvou Admiru Praha. Tentokrát se bude hrát v Lidicích. „Na našem hřišti se dělají nová vápna, nové branky a nové sítě. Ještě to není nachystané. Sice tam trénujeme, ale do vápen se ještě nechodí. Poslední utkání už by se mělo hrát na hlavním hřišti,“ vysvětlil Pejša.

Kladenský trenér pochopitelně využívá přípravu k hledání ideální sestavy a k zapojení mladých hráčů. „Kvalita tu určitě je, ale víme, že některé věci ještě nejsou optimální. Kdyby se naskytla příležitost, tak bychom se posílení nebránili,“ prozradil kladenský trenér.

SK Kladno – FK Králův Dvůr 3:0

Branky: Pospíšil, Čížek, Šnobl.

Základní sestava Kladna: Vokoun – Ježdík, Pechr, Hanzlík, Nosek – Holub, Říha – Čížek, Tóth, Pospíšil – Šíma.

Autor: (fa)

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol