Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Božena Matoušková: V hotelu Astra jsme s nano nátěry spokojeni

Čtvrtek, 23. července 2020 07:15

V hotelu Astra dbají na čistotu a pořádek. Proto již před rokem nechali zkušebně jeden pokoj vymalovat funkčním nátěrem FN NANO. Ten se osvědčil a ředitelka Božena Matoušková se rozhodla technologii nechat aplikovat i na další části ubytovacího a školícího zařízení.

Božena Matoušková (foto: KL)

Po nanesení funkčního nátěru FN NANO jsou prostory superčisté a po jedné aplikaci vydrží ve stejném stavu až deset let. Tato technologie zajistí, společně s vhodně nasvíceným UVA světlem, že v místnostech bude čistší vzduch zbavený nepříjemných pachů, alergenů, virů i bakterií. Zároveň odstraní nebezpečné látky, které se vypařují například z nábytku, umělých hmot nebo koberců.

Ředitelka hotelu Astra z počátku technologii moc nevěřila. Proto nechala tímto způsobem vymalovat pouze jeden pokoj. Když se nátěr osvědčil, rozhodla se ho nechat aplikovat i na ostatní části ubytovacího a školícího zařízení. „Vždy je znát rozdíl mezi nově vymalovaným a nevymalovaným pokojem. Jenže zde ten rozdíl je patrný stále, i když v něm někdo pobývá. Pokojská vždy v místnostech po hostech cítí nějaký závan vůně, pachu, ale v tomto pokoji je cítit stále čisto,“ uvedla Božena Matoušková.

A přesně z těchto důvodů padlo rozhodnutí, že se technologie postupně použije i v dalších částech zařízení, ovšem s ohledem na to, jak to dovolí finanční prostředky. Nyní k jednomu ošetřenému pokoji přibyla i výmalba stropu v místnosti baru a restaurace. Do budoucna by se snad mohlo povést nano nátěrem pokrýt všechny interiérové prostory hotelu.

Funkční nanonátěr, který ničí viry a bakterie, vyvinul český vědec Jan Procházka původem z Kamenných Žehrovic. Jeho technologie se již využívá i ve světě.

Autor: (red)