Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenský McDonald’s je od středy znovu otevřen

Středa, 22. července 2020 10:47

Poté, co v kladenské provozovně McDonald’s onemocněl jeden ze zaměstnanců respiračním onemocněním COVID-19, byla provozovna na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Majitelka franšízy začala vše okamžitě řešit s hygieniky. Zaměstnanci restaurace, kteří byli či mohli být v přímém kontaktu s nemocným, museli povinně do karantény. Informaci Kladenským listům potvrdila mluvčí Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Kladenský McDonald’s je od středy znovu otevřen (Foto: KL)

„Můžeme potvrdit, že u jednoho zaměstnance z kladenské restaurace McDonald‘s, byla prokázaná nákaza respiračním onemocněním souvisejícím s novým koronavirem. Provozovatelka restaurace ihned přikročila k uzavření restaurace,“ uvedl mluvčí společnosti Adam Rapák a dodal: „Zdraví našich zaměstnanců i zákazníků je pro nás tou nejvyšší prioritou, proto v této restaurací okamžitě proběhla důkladná dezinfekce všech prostor, kterou provedl profesionální poskytovatel úklidových služeb. Dezinfekce prostor znemožní šíření tohoto virového onemocnění.“

„Restaurace byla zavřená v pondělí a úterý. Jeden den probíhala dezinfekce, další den se vyčkávalo na to, kolik pracovníků vyhodnotíme jako nejrizikovější kontakty. Těch je nakonec jedenáct a momentálně jsou všichni v karanténě, během čtvrtka budou otestováni. V pátek bychom měli mít výsledky a podle toho uvidíme, jak budeme dál postupovat,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí Krajské hygienické stanice Dana Šalamunová. Ta zároveň dodala, že v restauraci probíhá průběžně zvýšená dezinfekce a lidé se nemusí být tam chodit. „Chceme uklidnit návštěvníky, kteří v této restauraci o víkendu byli, že s pozitivně testovaným pracovníkem do kontaktu nepřišli,“ dodala Šalamunová závěrem.

Autor: (red)