Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vědecká knihovna v Kladně rozšířila prázdninovou otevírací dobu

Středa, 22. července 2020 08:00

Čtenáři Středočeské vědecké knihovny v Kladně si již za dlouhá léta přivykli prázdninovému režimu, kdy si knihy na dovolenou mohli vypůjčit jen dva dny v týdnu. To už nyní neplatí. Knihovna se rozhodla pro velký zájem rozšířit prázdninovou otevírací dobu o další dny.

Vědecká knihovna v Kladně rozšířila prázdninovou otevírací dobu (Foto: SVKK)

Již v loňském roce knihovna rozšířila otevírací dobu o jeden den v týdnu, aby vyšla vstříc zájmu nadšených knihomolů, a ukázalo se, že ani to nebude stačit.

„Je to pochopitelné,“ říká ředitel Tomáš Ondrášek a dodává: „Celoroční pracovní zápřah nedovoluje většině milovníků dobrých knih číst tolik, kolik by si přáli. A kdy jindy, než o dovolené, si mohou toto své přání splnit? Rovněž studenti, kteří se chtějí přes léto věnovat práci na své diplomce, tuto možnost jistě ocení.“

I z tohoto důvodu se pracovníci knihovny rozhodli, že v letošním roce kromě pátečního odpoledne a sobotního dopoledne zůstane otevřeno jako v celoročním režimu.

A nejen to. Programové oddělení nachystalo pro čtenáře zajímavé tvůrčí dílny, které navazují na právě probíhající výstavu věnovanou století českého komiksu. Výstava nese název Mezitím na jiném místě a potrvá až do 1. září. Více informací o pořádaných akcích naleznete na webu knihovny ZDE.

Autor: (red)