Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně přibyly nové stojany na jízdní kola

Středa, 22. července 2020 07:30

Další dva projekty loňského participativního rozpočtu jsou zrealizovány. Na Sletišti a u vlakového nádraží mohou nyní cyklisté využívat nové stojany na kola. Projekt vyšel na šedesát pět tisíc korun.

V Kladně přibyly nové stojany na kola (Foto: KL)

„Velmi si cením návrhů na zlepšení veřejných prostor, právě participativní rozpočet je výborným příkladem, jak obyvatelé mohou navrhnout projekty, které v okolí chybí. Cyklistika je v Kladně velmi oblíbená a stojany na kola na obou místech jsou jistě přínosné,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Stojany na kola jsou oboustranné, prodloužená konstrukce je zabudována třicet centimetrů do země a odolnost vůči povětrnostním vlivům zajistí pozinkovaná povrchová úprava a nástřik barvou. „U vlakového nádraží bylo nutné vytvořit záliv s dlažbou, aby se stojany daly zapustit do země. U nádraží je navíc situována bezpečnostní kamera, která monitoruje také prostor nových stojanů na kola. Na Sletišti lze stojany využít na dvou místech, u dětského hřiště, kam často míří rodiny s dětmi, a také u veřejných toalet,“ dodal závěrem primátor Jiránek.

V Kladně přibyly nové stojany na kola (Foto: KL)

Autor: (red)