Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném jezdili řidiči v zákazu řízení, hrozí jim dva roky ve vězení

Středa, 22. července 2020 08:15

Dva řidiče v zákazu řízení odhalili v jednom dni při kontrolních činnostech policisté ve Slaném. Jedenačtyřicetiletá žena z Velvarska přitom usedla za volant neoprávněně už popáté. Za maření úředního rozhodnutí hrozí oběma nezodpovědným řidičům až dvouletý pobyt za mřížemi.

Ve Slaném jezdili řidiči v zákazu řízení, hrozí jim dva roky ve vězení (Ilustrační foto: KL)

K běžné silniční kontrole zastavili v sobotu 18. července policisté ve Slaném řidičku oktávie. Následně se nestačili divit, když zjistili, že žena má v letošním roce už počtvrté vydaný zákaz řízení motorových vozidel. A stále jí to nestačí, za volant neoprávněně usedla popáté.

„Policisté obvodního oddělení Slaný nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který hrozí podezřelé maximální trest odnětí svobody ve výši dvou let,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Stejnému podezření čelí i další řidič, na kterého si došlápli v sobotu slánští policisté. Třiatřicetiletého muže, rovněž v Velvarska, zastavili ke kontrole v Třebízského ulici. Svůj Ford Focus řídil i přesto, že má od letošního února uložen zákaz řízení. I jemu za maření úředního rozhodnutí hrozí dva roky za mřížemi.

Autor: (kh)