Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Středočeské vodárny jsou nově vybaveny bezdotykovými stojany s dezinfekcí

Čtvrtek, 23. července 2020 08:15

Vzhledem ke stále trvající epidemiologické situaci zajistily Středočeské vodárny ve svých budovách bezdotykové dezinfekční stojany. Ty návštěvníkům vydají dávku dezinfekce, aniž by bylo potřeba se dávkovače dotknout. Minimalizuje se tak riziko přenosu virů a bakterií.

Středočeské vodárny jsou nově vybaveny bezdotykovými stojany s dezinfekcí (Foto: SVAS)

„Kvůli povaze našich provozů jsme s vysokými hygienickými standardy zvyklí pracovat. Snažíme se také co nejvíce zvýšit komfort hygienických opatření – jestliže po lidech, a to zejména návštěvnících, vyžadujeme, aby dodržovali poměrně striktní bezpečnostní opatření, považujeme za svou povinnost jim žádoucí chování co nejvíce usnadnit,“ vysvětlil technický ředitel Středočeských vodáren Bohdan Soukup.

Už v počátcích koronavirové krize musela vodohospodářská organizace přijmout přísná hygienická pravidla. Jako dodavatel pitné vody pro obyvatele si totiž nemůže dovolit žádné ohrožení provozu, například ani tím, že by nákaze podlehli jeho zaměstnanci. „Proto jsme jako jedna z prvních institucí uzavřeli své provozy před návštěvníky zvenčí a oddělili zaměstnance do vzájemně izolovaných skupin – směn,“ uvedla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

„Je třeba velmi zdůraznit, že v samotných provozech se opatření až tak neprojevila. Naše běžné postupy jsou natolik zabezpečené, že z hlediska virové epidemie už v podstatě nemáme co přidat,“ řekl Soukup a dodal: „Naši zaměstnanci jsou ovšem v tomto smyslu velmi disciplinovaní, protože nutnost dbát na svoje zdraví a hygienu práce více než chápou.“

Autor: (red)