Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Adoptovaní pejsci z Bouchalky se sešli na společné procházce

Úterý, 21. července 2020 07:45

Dobrovolníci z psího útulku Bouchalka pořádají už celý rok pravidelné společné procházky pro adoptivní páníčky i jejich svěřence. V neděli se konala další, v pořadí už šestá, taková akce. A tentokrát s nejhojnější účastí.

Foto: Jana Tichá – Psí útulek Bouchalka

Nápad vytvořit komunitu lidí, kteří si z Bouchalky adoptovali psího kamaráda, vzešel od místních dobrovolníků proto, aby se lidé mohli navzájem podporovat, sdílet fotky, úspěchy i novinky. Komunita těchto nových psích pánečků je velká a na Bouchalce si pochvalují, že jsou ve skupině lidé aktivní a sdílní. To byl už jen krůček k uspořádání i prvního společného setkání.

To se uskutečnilo v červenci loňského roku. Od té doby se ze společné procházky stala tradice a ta letošní, která se konala v neděli 19. července, byla už šestá v pořadí. „Vždy vládne skvělá nálada, pesani si hrají, my se seznámíme s někým novým, poznáváme páníčky a je to super,“ sdílí nadšení Jana Tichá, dobrovolnice z útulku.

Nedělní procházky se zúčastnilo na dvacet adoptivních rodin se svými psími kamarády. Což bylo nejvíce od vzniku této tradice. Jako trasu si tentokrát zvolili okruh v oboře Hvězda. Procházky se však mohou zúčastnit nejen pejsci z útulku, ale i ti z jiných rodin.

„Jsme moc rádi, že je naše práce odměněna právě tímto způsobem, že s námi lidé spolupracují a chodí na tyto akce, protože díky nim víme, že to, co děláme, pro chlupáče má smysl. Vidět ty veselé tváře ‛útulkáčků‛, kteří už nejsou za mřížemi kotce, ale s novou rodinkou na procházce, je k nezaplacení,“ dodává závěrem Jana Tichá.

Na to, jak si společnou procházku všichni užili, se můžete podívat ve fotogalerii.


Autor: (kh)