Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté zadrželi recidivistu chvilku po jeho krádeži v květinářství

Pondělí, 20. července 2020 08:15

Teprve dvacetiletý mladík, který má se zákonem již své zkušenosti, vykradl v Kladně květinářství. O pár hodin později už byl v policejní cele. Ukradené hotovosti si moc neužil.

Kladenští policisté zadrželi recidivistu chvilku po jeho krádeži v květinářství (Foto: Marek Procházka)

Ke krádeži došlo minulý čtvrtek v Bendlově ulici. Do domu, kde funguje květinářství, se recidivista vkradl pootevřenou ventilací v okně a následně vnikl do prodejny. Tam našel pokladnu, kterou na místě rozbil, a odnesl si z ní několik tisícovek.

„Na základě dobré místní znalosti a následným operativním šetřením zadrželi kladenští policisté dvacetiletého mladíka z Kladna, kterému bylo následně vyšetřovatelem služby kriminální policie sděleno obvinění z krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Vyčíslená škoda se vyšplhala na hranici pětatřiceti tisíc.

Policejní vyšetřovatel navíc zjistil, že toto není první prohřešek zadrženého muže. V minulosti už byl souzen pro krádeže a v současné době je podezřelý z další majetkové trestné činnosti. Mladík byl umístěn po zadržení do policejní cely a byl dán návrh na jeho vzetí do vazby.

Autor: (red)