Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenské čtyřproudovky si někteří pletou se závodní dráhou

Pondělí, 20. července 2020 07:30

Kladenská městská i státní policie v poslední době zaznamenává nárůst stížností místních obyvatel na řidiče, kteří na určitých místech ve městě nerespektují nejvyšší povolenou rychlost. Mezi nimi se najdou i tací, kteří si kladenské čtyřproudové silnice doslova pletou se závodní dráhou. Redakce Kladenských listů zjišťovala, jak na situaci budou městští policisté reagovat.

Ilustrační foto: KL

Rovné, dlouhé silnice, jako jsou v Kladně právě na Sítné a taky například v Rozdělově, některé řidiče doslova lákají k rychlejší jízdě. A někdy se k tomu i nechají strhnout. Pak ale nejenže porušují vyhlášku a překračují tak nejvyšší povolenou rychlost, ale především ohrožují bezpečnost lidí, kteří se v těchto místech pohybují. Strážníci si jsou tohoto problému vědomi a jsou připraveni ho řešit. Podle jejich mluvčí Aleny Purkytové je situace na Sítné v této době klidnější. A to díky právě probíhajícím opravám. Jinde už to ale tak optimistické není.

„Na časté stížnosti občanů, že se ulice Vítězná mění v závodní dráhu, zareagovali strážníci tím, že začali častěji měřit rychlost projíždějících vozidel,“ sdělila Kladenským listům Alena Purkytová.

Rychlost tak budou strážníci ve spolupráci se státní policií častěji měřit nejen na Vítězné ulici, ale například i v ulici Sportovců. „Hodně lidí se pohybuje okolo Sletiště, tam je riziko střetu auta s člověkem poměrně vysoké, takže i v těchto místech budou kolegové o prázdninách rychlost měřit často,“ uvedla dále mluvčí Purkytová.

Podle ní jsou dalšími rizikovými oblastmi v Kladně také ulice J. Kociána, Doberská nebo i Vrapická. Tam všude se budete v létě více potkávat s policejními radary. „V těchto případech hodně spolupracujeme se státní policií, některé stížnosti od občanů na nebezpečně jedoucí auta míří k nim a některé k nám. Státní policie měří více mimo město, strážníci se pak zaměřují spíše přímo na Kladno,“ popisuje spolupráci s kolegy mluvčí městské policie.

Aktuálně je situace s neukázněnými řidiči ve zmiňovaných kladenských ulicích podle strážníků horší, než tomu bývá obvykle. „Lidé si nejspíš zvykli na to, že v době koronaviru měli strážníci plné ruce práce v jiných oblastech a rychlost nebyl tolik hlídaná. Takže morálka řidičů trochu upadla,“ míní dále Purkytová. Změnit by to právě měla zvýšená aktivita nejen strážníků, ale i jejich spolupráce se státní policií.

Autor: (kh)