Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: V Doksech se o víkendu konala neckyáda

Pondělí, 20. července 2020 07:45

Dějištěm letošní neckyády v Doksech se stal velký Hrázský rybník. Na startovní čáru se postavilo deset plavidel. Na závody se přišlo podívat kolem pěti set diváků.

V Doksech se o víkendu konala neckyáda (Foto: KL)

Závodu se mohly zúčastnit jakákoliv bezmotorové plavidla poháněná pouze lidskou nebo zvířecí silou či větrem. Závodníci a jejich stroje soutěžili v několika kategoriích. První byla na rychlost. Kdo nejrychleji na rybníce objel dvě připravené bóje a v cíli zazvonil na zvonec, vyhrál.

Nejrychleji se to podařilo týmu, který si říkal Necky. Druhou kategorii hodnotili sami diváci a jmenovala se Nejsympatičtější plavidlo. „Každý příchozí dostal hlasovací lístek, který poté vhodil do připravených nádob pod názvem plavidla, které se mu nejvíce líbilo,“ uvedl pro Kladenské listy organizátor neckyády Martin Mach. Tuto kategorii vyhrál tým s názvem Mouchy. Třetí kategorie nesla název necky-vana a vyhrála ji opět posádka, která si říkala Necky.

„Nackyáda má v Doksech tradici, kterou jsme loni po pětadvaceti letech obnovili. Tehdy se to jezdilo na starém rybníku. Letos se konal novodobý druhý ročník na Hrázském rybníku,“ prozradil Listům organizátor Marek Hanzl a dodal: „Na naši akci jsme pozvali hasiče ze Žiliny. Ti nám pomohli uspořádat doprovodný program v podobě soutěže ve spojování hadic a následném stříkání vody na plastové lahve.“

Na to, jaké to na letošní neckyádě bylo, se podívejte v naší fotogalerii.


Autor: (mv)