Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vykradli mně sklep, nahlásil majitel kladenským policistům

Pátek, 17. července 2020 07:15

Nemilé překvapení čekalo majitele sklepní kóje v Moskevské ulici. Vkradl se mu do ní zloděj a bral, co mu pod ruce přišlo. Okradený spočítal škodu, která přesáhla pět tisíc korun. Přitom policie neustále radí, jak si svůj majetek řádně zabezpečit.

Vykradli mně sklep, nahlásil majitel kladenským policistům (Ilustrační foto: PČR)

Kladenští policisté hledají svědky, kteří by jim pomohli rozluštit případ vykradené sklepní kóje v Moskevské ulici. Pro ně zatím neznámý pachatel se tam v době mezi 2. a 13. červencem bez použití násilí vloudil do suterénu bytového domu, kde odcizil příklepovou vrtačku, vrtáky, nivelační laser a vrtačku, čímž majiteli způsobil škodu převyšující pět tisíc korun.

„Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkazuje čtenářům Kladenských listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je šetřen jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Policejní rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: (red)