Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném ujížděl recidivista policistům, stejně skončil v cele

Čtvrtek, 16. července 2020 08:15

Grázl smolařem, tak by se dal nazvat příběh recidivisty, kterého ve Slaném stavěla k silniční kontrole policejní hlídka. Řidič však nezastavil, místo toho sešlápl plyn a rozhodl se ujet. Po krátké honičce se mu jeho automobil porouchal. Pěšky daleko policistům neutekl. 

Ve Slaném ujížděl recidivista policistům, stejně skončil v cele (Ilustrrační foto: KL)

V pondělí měli policisté ze Slaného „pěkně veselo“. Při silniční kontrole chtěli zastavit Ford Focus. Jeho řidič měl ale opačný názor a také „pádný“ důvod, proč nezastavit a pokusit se ujet. Celý případ začal v Lázeňské ulici. Tou recidivista profrčel na plný plyn a začala honička, která pokračovala až do Drnova. Tam se ale pachatel dostal do nesnází, jelikož se mu jeho automobil porouchal. Byl tedy nucen zastavit a vzít nohy na ramena. Útěkem se vydal do přilehlého pole, kde ho však policisté za krátko dostihli a zatkli.

„Zasahující strážci zákona provedenou lustrací zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže z Velvarska, který má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2021. Navíc policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který se pravděpodobně podílel na krádeži stavebního materiálu na Stochovsku. Zadržený se následně k této trestné činnosti doznal,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Pachatel byl umístěn do policejní cely a následně mu bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (mv)