Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž v Zákolanech postavil na protest ke křižovatce zábrany

Čtvrtek, 16. července 2020 07:45

Spor mezi obcí Zákolany a soukromníkem se v posledních dnech vyostřuje. Muž nesouhlasí s návrhem obnovy chodníku u problematické křižovatky, proto na místo na protest postavil kovové zábrany. Způsobil tak velké problémy ve veřejné dopravě. Místem totiž neprojedou autobusy a musí jezdit po objízdných trasách.

Muž v Zákolanech postavil na protest ke křižovatce zábrany (Foto: KL)

Obec Zákolany na Kladensku se v posledních dnech stala centrem sporu. Majitel domu stojícího u problematické křižovatky nesouhlasí s tím, jakým způsobem chce obec řešit opravu chodníku. Má obavy, že by současný návrh, který problém řeší zvýšením chodníku o osm centimetrů, měl za důsledek nárůst vlhkosti v jeho domě. Obec však oponuje tím, že vypracovaný projekt splňuje všechny oficiální normy. Starostka Lucie Wittlichová navíc ubezpečuje, že opravě chodníku bude předcházet zajištění odvodnění, izolace i potřebné drenáže.

Demonstrativní zábrany však mají vážnější důsledky. Místem totiž neprojedou autobusy veřejné dopravy. Zákolany projíždí linka autobusu s označením 323, která běžně jezdí mezi Kolčí a Veleslavínem. Teď však musí jezdit po objízdné trase přes Stehelčeves, Brandýsek a Třebusice, kvůli neprůjezdnosti v Zákolanech pak nemohou obsluhovat tři zastávky mezi Zákolany a Libochovičkami.  

Případem se začala zabývat také policie. Ta si vyžádala součinnost odborníka, který se mimo jiné zabývá úpravami silnic, dopravním značením a další dopravní agendou.

Autor: (kh)