Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Po Kladensku jezdí zloději v bílé dodávce

Středa, 15. července 2020 08:30

Policisté upozorňují občany na podezřelé muže, kteří se po Kladensku pohybují v bílé dodávce s nápisem Veletržní servis. V sobotu 11. července za denního světla přijeli k rodinnému domu v Malých Kyšicích a ze soukromého pozemku se pokusili ukrást motorku. Naštěstí jim to majitelé překazili. Teď po mužích i dodávce pátrá policie.

Kladensko objíždí zloději v bílé dodávce (Ilustrační foto: KL)

Unhošťští policisté přijali v sobotu odpoledne oznámení od devětatřicetiletého muže z Malých Kyšic. Ten jim popsal pokus o krádež svého motocyklu, kterého se dopustili dva podezřelí muži. Ti k rodinnému domu přijeli bílou dodávkou s nápisem Veletržní servis za denního světla a drze se pohybovali po soukromém pozemku. Od svého úmyslu ale nakonec museli upustit.

„Když manželka oznamovatele před třetí hodinou vyšla na zahradu, zjistila, že se tam pohybuje jí neznámý muž, který se pokoušel odcizit jejich motocykl. Poté, co nezvaného návštěvníka žena okřikla, odešel beze slova pryč dírou v plotě, kde si vylámal dřevěné plaňky, a nastoupil do již zmiňované dodávky, která odjela neznámo kam,“ sdělila Kladenským listům mluvčí policie Michaela Nováková.

Případem se teď zabývají policisté a prošetřují ho jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže ve stadiu pokusu. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody v délce trvání šesti měsíců až tří let. Pokud jste někde zaznamenali pohyb podezřelé dodávky, obraťte se na policii.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili na Unhošťsku v poslední době výše zmiňovanou dodávku. Je totiž velmi pravděpodobné, že oznamovatel výše uvedeného skutku není jediný, který se setkal s tímto protiprávním jednáním,“ vzkazuje čtenářům Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Všechny poznatky můžete případně sdělit i osobně na policejním oddělení v Unhošti nebo je možné kontaktovat přímo vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je k dispozici také tísňová linka 158.

Autor: (kh)