Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

I o letních prázdninách je v Kladenském zámku živo

Středa, 15. července 2020 08:15

Ani o prázdninách se v Kladenském zámku nebudete nudit. Kromě několika probíhajících výstav uvnitř i venku jsou pro návštěvníky připraveny prohlídkové okruhy, kde si přijde na své skutečně každý. Ať už jde o umění či historii, krtkovu hernu pro děti anebo malebnou zahradu, kde žijí dvě medvědice.

I o letních prázdninách je v Kladenském zámku život (Foto: KL)

Zámek v Kladně, to je spojení zajímavé architektury, poutavé historie, umění, zábavy i odpočinku. A to vše na jednom místě! Vybrat si můžete z několika komentovaných okruhů, například kaple svatého Vavřince, pracovna břevnovského opata, důlní štola, kde je simulované důlní pracoviště a náhrobní kameny příslušníků rodu Žďárských ze Žďáru, významných majitelů kladenského panství.

Milovníci umění jistě ocení probíhající výstavy v Galerii Kladenského zámku nebo Kabinetu fotografie. Pro malé návštěvníky, ale nejen pro ně, mají v zámku zpřístupněnou jedinečnou expozici s názvem Zdeněk Miler – nejen krtek, která přibližuje život a dílo slavného grafika, a samozřejmě nesmí chybět ani originální herna, ve které se děti dosyta vyřádí. Dospělí se mezitím mohou dozvědět zajímavosti o krtčím letu do vesmíru. Okruhy lze mezi sebou kombinovat.

A zámek má co nabídnout i těm, kteří tráví čas raději venku na čerstvém vzduchu. Přiléhá k němu totiž romantická zahrada plná květin a stromů, kde jsou v současné době instalovány i ocelové plastiky Libora Hurdy. Probíhají zde svatby a opět můžete zasednout k pianu v klidnějším koutu zahrady a navštívit kulturní akce. Zahrada je také již dlouhá léta domovem dvou medvědic, Marty a Míši.

Přehled výstav v Kladenském zámku:

  • Zdeněk Miler – nejen krtek, stálá expozice
  • Martina Grmolenská: Double trouble on the road do 30. srpna, Kabinet fotografie
  • Boris Jirků: Světlo v barvě do 6. září, Galerie Kladenského zámku
  • Libor Hurda – ocelové plastiky do 30. září, Zahrada Kladenského zámku

Autor: Eva Havelková