Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Na zimáku už se opět mrazí! Rytíři by měli vyjet na led poprvé 20. července

Středa, 15. července 2020 07:30

Hokejoví Rytíři si letos naplánovali pořádně náročný plán předsezonní přípravy. První duel odehrají už 24. července, pouhé čtyři dny po zahájení tréninku na ledě. Na ČEZ stadionu tak o víkendu opět ožila mrazící zařízení a začala se tvořit ledová plocha.

Foto: SAMK

Kluziště se začalo na kladenském ČEZ stadionu tvořit už v neděli. Nejprve musel být namražen betonový podklad a ten se posléze začal kropit vodou. Stejná procedura se opakovala každých čtyřicet minut ještě i během pondělí, v úterý pak už na ledovou plochu poprvé vyjely i rolby.

„Když všechno půjde tak, jak má, v pondělí 20. července pustíme hokejisty na led,“ prozradil ředitel zimního stadionu Josef Poláček. Týmu ledařů v letošním roce přeje i počasí. Zatím se nedostavila tradiční letní vedra, a tak je práce na ledové ploše o něco snazší. Přesto je kladenský stadion specifický vysokou vlhkostí, která v hale panuje. Tento problém by však měla vyřešit chystaná rekonstrukce.

„Na první ploše je střecha absolutně bez jakékoli izolace, takže když na ni svítí sluníčko a venku jsou pařáky, nad ledem je až 26°C, což není zdaleka optimální ani pro kvalitu ledu, ani pro hokejisty. A samozřejmě je to pro nás zátěž z hlediska energetické náročnosti. Třeba druhá plocha, ač je větších rozměrů, nás stojí minimálně o třetinu méně na energiích, protože je izolovaná. Také má kvalitnější led, protože je odvlhčená, což jednička není,“ vysvětlil ředitel stadionu, který už se proto na chystanou rekonstrukci těší. S výměnou střechy a opláštění by totiž mělo dojít i k zateplení, izolaci a odvlhčení.

Ještě než se ale do ledu zaseknou brusle hráčů, musí mít povrch dostatečnou tloušťku. Konkrétně je třeba vytvořit čtyřcentimetrovou vrstvu ledu, na což se spotřebuje okolo 70 tisíc litrů vody. „Ledaři už najeli na směny a o led je potřeba se starat. Každých čtyřicet minut ho chodí kropit z hadice. A pak na každou jízdu rolbou spotřebují až tisíc litrů vody,“ doplnil Poláček, který také prozradil, že celý proces výroby ledu trvá okolo šesti dní.

Na začátek přípravy kladenského hokejového áčka by tak mělo být vše připraveno. Rytíři mají naplánovaný start přípravy na ledě na pondělí 20. července. Už o čtyři dny později zde pak přivítají Ústí nad Labem, se kterým odehrají první přátelský přípravný zápas. Kladeňáci před sebou letos mají 11 přípravných utkání, mezi něž jsou započítány i duely Generali Česká Cupu. V tom se Kladno utká s extraligovými mančafty.

Mužstvo Kladna prošlo po sestupu z Tipsport extraligy rozsáhlou obměnou. Odešli například útočníci Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Patrik Machač a Tomáš Redlich nebo obránce Brady Austin a gólman Denis Godla. Rytíři s novými tvářemi v podobě brankáře Andreje Košarišťana, obránce Jakuba Štochla a útočníků Tomáše Gumana, Nicolase Hlavy, Adama Kubíka, Tomáše Pituleho a Marka Račuka prošlo suchou přípravou pod vedením kondičního trenéra Michaela Obrtela. Po ní si hráči užívají zaslouženého volna, které potrvá právě až do 20. července.

Hokejisté budou v přípravě využívat k tréninkům také druhou ledovou plochu, na které by se mělo začít mrazit na přelomu prázdnin.

Autor: (fa) 1. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 2. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 3. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 4. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 5. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 6. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 7. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 8. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 9. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům

 10. foto

  Kanonýři se vrátili ke společným tréninkům. Zapojí se až 220 členů

 11. krimi

  Bitku ve Vodárenské ulici ukončili až přivolaní policisté

 12. foto

  Kladenská nemocnice zakoupila devět nových sanitek

 13. krimi

  Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

 14. krimi

  Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

 15. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – hra na housle

 16. info z radnice

  Kladenský magistrát utratí necelý milion za testy pro školáky

 17. krimi

  V Kladně boural řidič, který od nehody utekl. Policie vyhlásila pátrání

 18. zprávy

  Ve Stochově mají novou střechu na školce, opravenou silnici i chodníky

 19. krimi

  Večerní nákup znepříjemnila krádež mobilního telefonu

 20. sport

  SAMK oznámily změny v podmínkách užívání venkovních sportovišť