Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kročehlavech by mohlo vzniknout nové dětské hřiště

Středa, 15. července 2020 08:00

Největší investiční akce v oblasti školství, kdy ve Vrchlického ulici bude přestavěna stará chátrající budova na školku, sebere lidem oplocené dětské hřiště. To bude patřit školce. Kladenští radní tedy zvažují, že veřejné dětské hřiště nechají vybudovat o kus dál. Místo nevyužívaných buněk v ulici U Tržnice.

V Kročehlavech by mohlo vzniknout nové dětské hřiště (Foto: KL)

V Kladně se rozjela největší letošní investiční akce v oblasti školství. Jedná se o přestavbu staré budovy ve Vrchlického ulici zpět na mateřskou školu pro sedm desítek dětí. Po dokončení stavebních prací a kolaudaci bude školka využívat i přilehlou zahradu. První děti by tři třídy mohly přivítat už příští rok v září.

Při letošních zápisech byla podána přihláška pro 210 dětí mladších tří let a při současné kapacitě školek může město zatím uspokojit maximálně polovinu z nich. Nová školka také ulehčí přetíženým zařízením, kde bude moci dojít ke snížení počtu dětí ve třídách. To umožní individuálnější přístup ke každému dítěti.

K objektu patří oplocený pozemek, který býval zahradou původní mateřinky. Herní prvky v části zahrady sloužily doposud jako veřejné dětské hřiště. Se začátkem stavebních prací musí být prostor z pochopitelných bezpečnostních důvodů uzavřen. V budoucnu už zahrada, upravená v duchu komunitních zahrad, nebude široké veřejnosti přístupná a vrátí se k původnímu účelu, tedy si na ní budou znovu hrát děti z mateřské školy.

Zástupci města i toto téma projednávali na jednom ze svých setkání s občany. Místní o hřiště přijít nechtějí, proto se hledá varianta, kde dětem nově vybudovat jejich koutek. Řešení se nabízí například o několik metrů dál. V ulici U Tržnice jsou v současnosti nainstalované zchátralé a nikým nevyužívané buňky. Jde o prostor před místní cukrárnou, tudíž vhodné místo. V lokalitě se také lidé dále dožadují pergol nad současnými dětskými hřišti nebo vysazení stromů k zastínění.

Autor: (mv)