Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie

Úterý, 14. července 2020 08:00

Oblastní nemocnice Kladno a také další středočeské nemocnice získají účelové dotace, které jim pomohou zmírnit negativní dopady pandemie koronaviru. V kladenské nemocnici se jedná o částku 71,6 milionů korun, která bude použita na pokrytí mimořádných nákladů, zejména nákupy ochranných pomůcek.

Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie (Ilustrační foto: KL)

Středočeští zastupitelé rozhodli na mimořádném jednání o poskytnutí individuální účelové dotace pro oblastní nemocnice. Mezi ty bude rozdělena celková částka 152,68 milionů korun. Oblastní nemocnice Kladno získá 71,6 milionu, nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov 25,1 milionu, Oblastní nemocnice Kolín 28,6 milionu korun, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav 8,8 milionu korun a Oblastní nemocnice Příbram obdrží 18,4 milionu korun. Zastupitelé také schválili vzor veřejnoprávní smlouvy na poskytnutí individuální investiční dotace, která bude s nemocnicemi uzavřena.

„Očekáváme, že se nám uvedené finanční prostředky vrátí v nejvyšší možné míře zpět z Fondu solidarity Evropské unie, kde budou nárokovány prostřednictvím Ministerstva financí. Rozhodnutí o přidělení tohoto příspěvku očekáváme letos na podzim a doufám, že peníze bychom mohli mít v rozpočtu již na konci tohoto roku,“ upřesnil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

„Peníze budou využity jen na pokrytí části mimořádných nákladů v souvislosti s epidemií COVID-19, zejména na nákupy ochranných osobních pomůcek, související vynucené nákupy zdravotní techniky, náklady na připravenost prostor a návazné stěhování některých oddělení za účelem přizpůsobení požadavkům péče o COVID pozitivní podezřelé pacienty, covidové odměny a další náklady, které by bez této epidemie nemocnice neměla a které vznikly v období od 12. března do 11. července,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Autor: (kh)