Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno má vizuál přestavby horní části hlavní třídy

Pondělí, 13. července 2020 07:30

Na letošním pokoronavirovém setkání s občany zástupci města prezentovali lidem předělání horní části hlavní třídy. Ulice by měla být průjezdná, rozšířit by se měly chodníky, aby mohly vzniknout předzahrádky, a do celého prostoru přibyde zeleň.

Nový návrh (Foto: Zdroj – Lukáš Hanes)

Současný stav horní části hlavní třídy je žalostný a volá po nové realizaci. Proto byl v roce 2016 vypracován návrh, jak by mohl prostor vypadat. Tato varianta počítala například s tím, že do v těchto místech nebude umožněn vjezd motoristům. „Jedná se o kompletní přestavbu, včetně změny dopravního režimu. Kleinerova ulice by byla takzvaně zklidněna širokým příčným prahem, který by propojil náměstí Svobody a předprostor kina Sokol. Zmizela by všechna parkovací místa a plocha by byla komplet pro pěší. Počet parkovacích míst by se zmenšil i v Tyršově ulici, která by byla slepá a obousměrná. Na jejím konci by bylo nutné se otočit a na hlavní silnici vyjet až na světelné křižovatce u gymnázia,“ říká radní Lukáš Hanes a dodává: „Popravdě, na obrázku se mi to líbí, jenže když jsme nad tím začali uvažovat z praktického hlediska, tak to zas tak ideální nebylo. Dali jsme tedy dohromady to, co si od tohoto prostoru slibujeme my i lidé, kteří tady provozují obchody nebo služby.“

Původní návrh z roku 2016 (Foto: Zdroj – Lukáš Hanes)

Městský architekt tedy vypracoval novou variantu návrhu, která počítá s tím, že bude zachován stávající dopravní režim včetně parkovacích míst. Silnice před Sokolem by se měla zúžit, naopak chodníky by se měly rozšířit, aby bylo možné na ně umístit předzahrádky. Do prostoru by měly být vysazeny stromy.

„Jde o prostor, který se více či méně týká nás všech, kdo v tomhle městě žijeme. Proto budu rád, když mi napíšete na email: lukas.hanes@mestokladno.cz váš názor na tyto varianty,“ vzkázal radní Hanes.

Nový návrh (Foto: Zdroj – Lukáš Hanes)
(Foto: Zdroj – Lukáš Hanes)

Autor: (red)