Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Opilý cyklista se v Kladně zranil, jeli k němu strážníci i lékař

Neděle, 12. července 2020 09:00

Kladenští strážníci na své tísňové lince přijali ve čtvrtek odpoledne oznámení o namol opilém cyklistovi, který se velmi nejistě pohyboval vedle svého kola v blízkosti kročehlavského rybníku. Po jejich příjezdu na místo už cyklista ztratil i zbytek svých sil a upadl na chodník. Způsobil si tak zranění, která si vyžádala i lékařské ošetření.

Opilý cyklista se v Kladně zranil, jeli k němu strážníci i lékař (Foto: MP Kladno)

Na kladenské strážníky se obrátila ve čtvrtek odpoledne žena, která prostřednictvím tísňové linky nahlásila, že okolo kročehlavského rybníka prochází vrávoravou chůzí opilý muž a snaží se vést i své jízdní kolo. Vzhledem k jeho stavu se mu chůze však příliš dobře nevedla a občas padal do vozovky mezi projíždějící auta. Hlídka tak hned vyrazila na místo.

„Strážníci, kteří přijeli na místo, zjistili, že muž už svou vrávoravou chůzi nezvládl a upadl nosem na chodník. Vedle něho ležel rozsypaný nákup a jízdní kolo. Vzhledem k jeho poraněním byl na místo hlídkou přivolán lékař a také kolega s technickým vozidlem, který převezl kolo zraněného na služebnu Městské policie Kladno do úschovy,“ popsala událost mluvčí strážníků Alena Purkytová.  

Cyklista se pak podrobil i dechové zkoušce, která prokázala 2,33 promile alkoholu v dechu. Následně byl převezen na ošetření do nemocnice.

Auror: (kh)