Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Baseballisté do 11 let brali na poháru v Praze páté místo

Sobota, 11. července 2020 09:30

První červencový víkend patřil baseballovému Open poháru ČSA v kategorii do 11 let, který se uskutečnil na hřišti pražských Joudrs. Miners Kladno odehráli několik povedených duelů a v silné konkurenci brali nakonec v této doplňkové soutěži páté místo.

Baseballisté do 11 let brali na poháru v Praze páté místo (Foto: Miners Kladno)

Dvoudenní turnaj odstartoval pro Kladeňáky soubojem proti celku Snails Kunovice. Miners začali špatně na pálce, to však postupně zlepšovali a dobře tak podpořili výbornou hru v poli. K vidění byly pěkné povedené zákroky a Kladno si nakonec dokráčelo pro vítězství 8:1.

Jedním z highlightů turnaje se ale nakonec stal až zápas proti domácím Joudrs A. Baseballisté do jedenácti let odehráli úchvatný zápas, který se nakonec musel prodlužovat. Miners předváděli kvalitní výkon jak na pálce, tak v poli, a po šesté směně byl stav 3:3. Ve zkrácené hře se však soupeři podařilo odskočit o dva body a Kladno už jen snížilo. Zapsalo tak těsnou porážku 4:5. Celý zápas navíc doprovázela skvělá atmosféra, kterou přítomní vytvořili.

Přestože Kladeňáci ve svém třetím zápase porazili Tempo jasně 13:0, v tabulce skončili až na druhém místě, a přišli tak o možnost zahrát si semifinále. Miners ve čtvrtfinále nestačili na Beavers Chomutov, kterým podlehli 3:6, a v neděli je čekaly souboje o páté až osmé místo.

Neděle ale byla dnem kladenského celku! Miners porazili nejprve Tempo Praha 8:1 a posléze si poradili i s Kunovicemi, které přehráli 14:4. Trenéry těšila dobrá hra na pálce i bezchybný výkon v obraně a pochopitelně také vybojované celkové páté místo. Kategorie do 11 let se navíc dostala po několika nevydařených zápasech v regionálním přeboru opět do dobré pohody.

Hráči si navíc vedle tradičních zápasů vyzkoušeli hned v sobotu také dovednostní soutěže Clash of Skills. Soutěžilo se v běhu na první metu, předklonu, hodu míčem z místa, skoku z místa a závodu na opičí dráze.

Baseballisté do 11 let brali na poháru v Praze páté místo (Foto: Miners Kladno)

Autor: (fa)