Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Z bytového domu v Kladně zloděj odnesl nářadí za 11 tisíc

Pátek, 10. července 2020 08:15

Kladenští policisté se v těchto dnech zabývají krádeží, ke které došlo začátkem července v jednom z bytových domů v kladenské ulici Sportovců. Zloděj si po vloupání do nemovitosti vybral sklepní kóji, ze které ukradl různé nářadí v celkové hodnotě přesahující 11 tisíc korun.

Z bytového domu v Kladně zloděj odnesl nářadí za 11 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Bourací kladivo, vrtací kladivo, vibrační nástroj a flexa. To jsou věci, které byly ukradeny ze sklepní kóje jednoho z bytových domů v Kladně v ulici Sportovců. Ke krádeži došlo v době od 10 hodin 3. července do 18:30 hodin 6. července.

Policisté zatím neobjasnili, jakým způsobem se neznámý pachatel do domu dostal. Poškodil však dveře od sklepní kóje, ze které si potom odnosil hodnotné stavební nářadí. Celková škoda, kterou tak zloděj způsobil, byla vyčíslena na 11 300 korun.

Případ policisté prošetřují jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

„Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)