Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Bolek Polívka natáčel nový film v útulku Bouchalka

Pátek, 10. července 2020 07:15

Známý český herec Bolek Polívka navštívil v sobotu 4. července psí útulek Bouchalka na Kladensku. Tam se uskutečnilo natáčení některých scén z nového filmu Gump, který vzniká na základě známé knižní předlohy. Ve filmu si zahraje i jeden z pejsků umístěných na Bouchalce, kterého si Bolek Polívka sám vybral.

Bolek Polívka natáčel nový film v útulku Bouchalka (Foto: Zdroj – Helena Váňová – Production)

Psí útulek Bouchalka se objeví v nově vznikajícím filmu Gump. Ve snímku si společně se známým českým hercem Bolkem Polívkou zahraje i jeden z pejsků, kterého si jako svého parťáka přijel Bolek do Bouchalky sám vybrat.

„Tento útulek byl vybrán kvůli skvělému prostředí, vizuálně působí hezky a je malebný svým zasazením do krajiny. Natáčelo se navíc v blízkosti Bouchalky, tudíž náš útulek byl jasná volba. Nemluvě o velkém počtu pejsků, které máme k adopci. Není tedy lepší možnosti nalezení toho správného parťáka pro natáčení,“ sdělila Kladenským listům Jana Tichá, dobrovolnice z útulku Bouchalka.
Hlavním roli v novém filmu ztvární Bolek Polívka, který si vybral jednoho z „bouchalských“ pejsků, aby představoval právě Gumpa – hlavního psího hrdinu.
Vhodný pejsek pro tuto filmovou roli byl zvolen nejen podle své povahy, ale také díky zajímavému osobnímu příběhu, kdy se do útulku dostal z velmi špatných podmínek.

Ve filmu Gump, který pojednává o toulavém psovi a vznikl na základě knižní předlohy Filipa Rožka ´Gump – pes, který naučil lidi žít´, si vedle Bolka Polívky zahrají i další známí herci, mezi kterými uvidíte například Evu Holubovou, Karla Rodena či Patricii Pagáčovou. Režie se ujal František Brabec, jehož známým dílem je například zfilmovaná Kytice. „Diváci tohoto rodinného filmu se můžou těšit na neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění. Příběh o cestě plné překážek, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči,“ řekl o právě vznikajícím filmu režisér Brabec. Ten zároveň dodal, že film by mohl být dotočen do konce léta.

Bolek Polívka natáčel nový film v útulku Bouchalka (Foto: Zdroj – Helena Váňová – Production)
Bolek Polívka natáčel nový film v útulku Bouchalka (Foto: Zdroj – Helena Váňová – Production)
Bolek Polívka natáčel nový film v útulku Bouchalka (Foto: Jana Tichá)

Autor: (kh)