Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na Křivoklátě vystoupí Nezmaři a těšit se můžete i na sokolníky a šermíře

Čtvrtek, 9. července 2020 08:00

V pátek a v sobotu vás na státním hradě Křivoklát čekají zajímavé programy. Páteční večer bude patřit folkové kapele Nezmaři. V sobotu se zase můžete přijet podívat na ukázky sokolnictví a také šermířské souboje.

Foto: Archiv hradu Křivoklát

V pátek 10. července vystoupí na hradě Křivoklát skupina Nezmaři, která je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale také světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé České republice a Slovensku.

Koncert začíná ve 20 hodin a vstupenky si můžete zakoupit na pokladně hradu před jeho zahájením. Více informací se dozvíte ZDE.

Sobota pak bude na Křivoklátě ve znamení sokolnických ukázek a také šermířských vystoupení. Těšit se můžete na šermířskou skupinu Tartas a sokolnické ukázky, o které se postará Alexandr Vrága. Letos bude letní program doplněn také o krásná taneční vystoupení, která budou k vidění na I. hradním nádvoří.

V rámci šermířského vystoupení na Křivoklátě uvidíte dlouhé středověké meče, tesáky, sekery, plné plátové rytířské zbroje, kroužkové košile a další. Setkat se též můžete i s šermířskou skupinou Regius.

Vstupné na nádvoří je 60 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Pokud si zakoupíte vstupenku na prohlídku hradu, budete mít také vstup na nádvoří zdarma. Více se dozvíte ZDE.

Autor: (kh)