ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Agresor na Kladensku ukradl řidiči autobus, pak s ním havaroval

Čtvrtek, 9. července 2020 07:45

Zážitek, na který zřejmě nikdy nezapomene řidič autobusu, se odehrál toto úterý. Aniž by to šofér tušil, do jeho soupravy nastoupil nebezpečný agresor. Ten, když zjistil, že je v autobuse sám, začal muži za volantem vyhrožovat zbraní a domáhal se vydání jeho vozu. Když mu řidič vyhověl a vystoupil, odjel pryč. Dlouho si však jízdu neužil, se strojem totiž havaroval.

Agresor na Kladensku ukradl řidiči autobus, pak s ním havaroval (Ilustrační foto: KL)

Celý příběh začal v úterý před půl desátou večerní v jedné obci na Kladensku. Do linkového autobusu nastoupil cestující, ze kterého se následně vyklubal pěkný mizera. Posilněn alkoholem se nejprve přesvědčil, že v autobuse cestuje sám. Poté se vydal k řidiči a začal mu pod pohrůžkou zbraně vyhrožovat. Chtěl, aby mu nastartovaný vůz vydal. Když šofér uviděl u agresora nůž a sekeru, dostal oprávněně strach o svůj život, vyhověl mu a vystoupil. Pachatel pak z místa odjel směrem na obec Třebusice. Zde poblíž železničního přejezdu havaroval. S autobusem vjel do příkopu.

„Tuto kolizi zaregistrovali dva projíždějící řidiči osobních vozidel, kteří na místě zastavili a chtěli pomoci při dopravní nehodě. To se jim však vymstilo, protože agresivní lupič zaútočil i na ně. Dožadoval se opět pod pohrůžkou zbraní vydání klíčů od jejich automobilů, se kterými chtěl z místa ujet. Napadení šoféři se snažili společnými silami muže zneškodnit, což se jim následně povedlo, a zavolali o pomoc na tísňovou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Místo dopravních policistů se však k nehodě vydala prvosledová hlídka. Ta na místě pachatele zpacifikovala. „Dechová zkouška byla u zadrženého pozitivní, muž nadýchal 1,57 promile alkoholu. Hlídka chtěla násilníka eskortovat na Policii ČR, ale zadržený i při převozu na policejní stanici kladl aktivní odpor, plival na policisty a vyhrožoval jim fyzickou likvidací. Na místo byla tedy přivolána rychlá záchranná služba, aby podala muži uklidňující léky. Následně byl výtečník umístěn do policejní cely,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Za trestné činy loupeže, poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí nyní podezřelému muži trest odnětí svobody, a to na dva roky až deset let. Vyšetřovatelkou případu byl dán podnět na vzetí obviněného do vazby.

Autor: (mv)