Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Zloděj si v Kladně opakovaně plnil tašky jídlem, za které neplatil

Středa, 8. července 2020 07:15

O víkendu se do rukou kladenských strážníků dostal hned dvakrát jeden a ten samý muž. Poprvé si je na pomoc v sobotu přivolal pracovník ochranky jednoho z marketů v Kročehlavech. Podruhé to bylo v neděli v obchodě v centru města. Celkem si povedený zákazník nakradl věci za téměř pět tisíc korun.

Zloděj si v Kladně opakovaně plnil tašky jídlem, za které neplatil (Ilustrační foto: KL)

V sobotu dopoledne oznámil pracovník ochranky jednoho z marketů v Kročehlavech kladenským strážníkům, že zadržel pachatele krádeže. Ten si chtěl pravděpodobně na víkend doplnit zásoby, ale ze svého velkého nákupu zaplatil na pokladně pouze menší část. Poměrně dost zboží mu zůstalo bez placení v tašce. „Povedený zákazník odcizil několik kusů šišek salámů, 12 kusů čokolády a několik balíčků hovězího a vepřového masa. Hlídka vyzvala muže k prokázání totožnosti. Při lustraci jeho osoby vyšlo najevo, že se jedná o zájmovou osobu. Proto byl povedený zákazník strážníky převezen na služebnu Policie České republiky k dalšímu opatření,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

O den později pak strážníci vyjížděli opět k oznámení o krádeži, tentokrát do obchodu v centru města. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že mají před sebou toho samého nenechavce. Ten si tentokrát chtěl domácnost vybavit i toustovačem, k němu si pak přibalil ještě nabíječku a opět se zaměřil na jídlo. Jeho ruce sáhly po filetech z lososa a krůtím i kuřecím mase. To vše si nejspíš vzhledem k letnímu počasí uložil do termotašky. I ta byla kradená.  „I tentokrát putoval muž na služebnu Policie České republiky,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Autor: (kh)