Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Město vypsalo výběrové řízení na rekonstrukci střechy zimního stadionu

Středa, 8. července 2020 07:30

Nutná rekonstrukce střechy a opláštění kladenského ČEZ stadionu je opět o krok blíže ke své realizaci. Město Kladno minulé pondělí odhlasovalo vypsání otevřeného výběrového řízení na tento projekt. Přípravy by měly odstartovat už v průběhu nadcházejícího ročníku, samotná výstavba pak hned po sezoně.

Město vypsalo výběrové řízení na rekonstrukci střechy zimního stadionu (Foto: KL)

„Máme finalizovaný projekt a teď je vypsaná zakázka. Poté se bude na základě parametrů vybírat z přihlášených firem konkrétní zhotovitel,“ prozradil radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Zástupci města počítají s tím, že přípravné práce by odstartovaly už v průběhu nadcházející sezony, aby ročník 2021/22 byl samotnou stavbou co nejméně narušen. „Ideální varianta je taková, že by se na tom začalo dělat už teď na podzim. V průběhu sezony 2020/21 by si zhotovitel připravil konstrukce. To je jedna z největších částí rekonstrukce. Až v příštím roce skončí sezona, tak by se sundala střecha a opláštění a nainstalovalo by se to, co si zhotovitel připraví,“ vysvětlil Hanes.

I přes brzký začátek výstavby si však budou muset Rytíři hledat azyl na blízkých stadionech. Stavba střechy a opláštění totiž s největší pravděpodobností zasáhne do sezony 2021/22. „Je cílem, aby nedošlo k velkému zpoždění. Část sezony 2021/22 budou mužstva muset pravděpodobně odehrát někde jinde, ale chceme, aby to byl co nejmenší časový úsek,“ doplnil radní Hanes.

Projekt rekonstrukce zimního stadionu počítá i s vybudováním retenční nádrže, ze které se bude čerpat voda pro závlahu města v letních měsících. Přepad bude zavlažovat přilehlý lesík. Zástupci města počítají s tím, že celý projekt bude financován z prostředků města Kladna. Stále ale ještě existuje možnost spolufinancování, která je však zatím v jednání.

V minulosti se uvažovalo i o celkové přestavbě kladenského ČEZ stadionu na multifunkční arénu, k realizaci by ale bylo zapotřebí finanční participace kraje nebo zisku dotací. Vzhledem k dezolátnímu stavu, ve kterém střecha je, tak muselo město sáhnout k výše představenému řešení. Dojde k výměně střechy, izolací a opláštění vnějšku stadionu a k přesunu čpavkového hospodářství. V dalších etapách by pak měly projít rekonstrukcí i vnitřní prostory stadionu.

Autor: (fa)