Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Stochově ukradl zloděj z auta kompletní rybářské vybavení

Středa, 8. července 2020 08:00

O tom, že auto není trezor, se přesvědčil rybář ze Stochova. Ten nechal své vybavení na zadním sedadle svého vozu. Zloděj s krádeží neměl velkou práci, automobil totiž zůstal několik dní neuzamčený. Škoda přesahuje třiadvacet tisíc.

Ve Stochově ukradl zloděj z auta kompletní rybářské vybavení (Ilustrační foto: KL)

Ke krádeži došlo mezi 29. červnem a 2. červencem na parkovišti v Hornické ulici ve Stochově-Honicích. Tam zaparkoval rybář své Mitsubishi Lancer a nechal v něm i své vybavení potřebné k lovu ryb. Ke vší smůle automobil neuzamkl a několik dní si na něj ani nevzpomněl. Zloděj ho však přesvědčil o tom, že by si na své věci měl dávat lepší pozor. Z vozidla ukradl úplně vše. Pro jistotu se podíval i do zavazadlového prostoru. Při páchání trestné činnosti se mu oči jistě rozzářily. V kufru našel další věci ke zcizení. Se svým tučným lupem poté rychle zmizel.

„Zatím nezjištěný pachatel odcizil dvě látkové rybářské tašky, ve kterých byly rybářské nástrahy a doplňky, jako například háčky, závaží, olůvka, kleštičky, nůžky, nůž, váhy, peány a také i rybářský průkaz a celosvazová povolenka pro Čechy a Moravu. Dále z vozidla zmizely dva teleskopické rybářské pruty i s navijáky. Ze zavazadlového prostoru odcizil rybářskou tříkomorovou tašku na pruty, ve které se nacházely dva rybářské teleskopické pruty s vlascem a navijákem. Dále z kufru automobilu odcizil obyčejnou látkovou tašku na ryby s vnitřním pogumováním, ve které byly stojany a vidličky a také speciální rybářský stojan na čtyři nožičky s výsuvnou tyčí a hrazdou na tři pruty a hlásičem záběru. Zloděj však nepohrdl ani kýblem s krmivem. Celkem byla škoda vyčíslena na 23.530 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté nyní tento skutek prošetřují jako přečin krádeže a po pachateli intenzivně pátrají. Tomu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí uvedeného vozidla v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 880. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Autor: (mv)