Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Řidič na Kladensku nadýchal přes čtyři promile, putoval do cely

Pondělí, 6. července 2020 08:15

Sedmadvacetiletý muž si nejprve upravil fazónku notnou dávkou alkoholu. Pak přišel nápad. Se spolujezdcem sedli do auta a vydali se vstříc dobrodružství. To ovšem neměli dělat. Padla kosa na kámen a řidiče si podali policisté. Ten skončil za mřížemi.

Řidič na Kladensku nadýchal přes čtyři promile, putoval do cely (Ilustrační foto: KL)

Na mol opilého řidiče a jeho spolujezdce nahlásil policistům všímavý spoluobčan. Ten také mužům zákona uvedl značku automobilu i směr, kterým se vydali. Trasa vedla ze Zlonic, přes Tmáň do Poštovic. A právě v této obci se policisté s dvojicí také potkali. Když opilci viděli přijíždět hlídku, dali se okamžitě na útěk. Jejich snaha však byla marná.

„Policisté podezřelého řidiče na útěku zadrželi a vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je sedmadvacetiletý muž z Litoměřicka, u něhož byl výsledek na alkohol pozitivní, a naměřená hodnota byla ve výši 4,20 promile alkoholu v dechu. Následně byl podezřelý muž převezen k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu do slánské nemocnice a poté eskortován a umístěn do policejní cely,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté v současné době tento případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až jeden rok.

Autor: (mv)