Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kvůli požáru museli klienti opustit domov seniorů v Unhošti na Kladensku

Neděle, 5. července 2020 10:43

V sobotu 4. července v 17.16 hodin nahlásil personál domova seniorů na Tyršově náměstí v Unhošti nedaleko Kladna, že se aktivoval požární hlásič a na chodbě se objevil kouř. Operační důstojník na místo obratem vyslal profesionální hasiče ze stanice Kladno s velitelem čety, dvěma cisternami a výškovou technikou a další dvě cisterny jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Unhošť a Braškov.

Kvůli požáru museli klienti opustit domov seniorů v Unhošti na Kladensku (Foto: HZS Středočeského kraje)

Hasiči v dýchací technice hned po příjezdu rozvinuli dopravní vedení a jedním vodním proudem zahájili zásah. Velitel upřesnil, že jde o intenzivní požár v prostoru kadeřnictví a vstupní chodby s recepcí. Zplodiny hoření se ventilací rozšířily do čtyřpodlažní části domova seniorů. Hasiči společně s personálem, příslušníky Policie ČR a strážníky městské policie evakuovali 87 seniorů. V průběhu zásahu byla povolána zdravotnická záchranná služba pro jednu ženu, které se přitížilo. Ve spolupráci se správcem objektu byl uzavřen přívod inženýrských sítí.

Hasiči měli za necelou půlhodinu od nahlášení události plameny pod kontrolou. K odvětrání kouře z objektu byla nasazena přetlaková ventilace. Pro snížení sekundárních škod byla hasební voda odsáta speciálním průmyslovým vysavačem.

Po 18. hodině se senioři mohli začít vracet do svých pokojů. Po nezbytný čas musely být z bezpečnostních důvodů uzavřeny komunikace v okolí objektu. Před 20. hodinou byl domov seniorů předán ředitelce a všechny jednotky se vrátily na základny.

K události vyjel nejen územní, ale také krajský vyšetřovatel příčin požárů. Společně vyčíslili škodu na dva miliony korun, hasiči včasným zásahem uchránili hodnoty za deset milionů. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Zálohu stanice HZS Kladno pro případ souběžné mimořádné události zajistili dobrovolní hasiči obce Žilina.


Autor: Jaroslav Gabriel – HZS Středočeského kraje