Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ukradli mi auto, nahlásil senior kladenským policistům

Sobota, 4. července 2020 14:34

Kladenští policisté přijali oznámení od jednasedmdesátiletého seniora na své tísňové lince. Hlídka okamžitě vyjela do podvečerních ulic Kladna a automobil i s řidičem do 30 minut vypátrala. Ten byl opilý a zfetovaný.

Ilustrační foto: KL

Opilec, feťák i zloděj v jedné osobě nejprve důchodci sebral klíče od automobilu. Ty se nacházely v jeho bytě. Poté se viník vydal brázdit ulice Kladna. To ovšem nečekal, že věci vezmou takový rychlý spád. Hlídka ho do třiceti minut od nahlášení vypátrala v ulici Brjanská.  

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým je čtyřiačtyřicetiletý muž z Kladna, který byl značně pod vlivem návykových látek a alkoholu. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 0.98 promile alkoholu v dechu a test na drogy byl taktéž pozitivní. Na místo vypátrání byli vysláni i policisté oddělení hlídkové služby, kteří provedli zadržení osoby a převoz na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno. Dále byl podezřelý muž po provedení prvotních úkonů eskortován do policejní cely,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté obvodního oddělení Kladno nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu neoprávněné užívání vozidla.

Autor: (mv)