Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Miners kralovali v Roudnici nad Labem! V červnu tam vyhráli kategorie do 8 i 9 let

Neděle, 5. července 2020 09:30

Mládežnické celky baseballového a softballového týmu Miners Kladno za sebou mají úspěšný červen. Během něj vyhráli dva turnaje konající se v Roudnici nad Labem. Radovali se jak děti do osmi let, tak jejich o rok starší kolegové.

Miners kralovali v Roudnici nad Labem! V červnu tam vyhráli kategorie do 8 i 9 let (Foto: Miners Kladno)

13. června odšpuntovali úspěšný měsíc mladší žáci, tedy kategorie do devíti let. Na Poháru Praotců v Roudnici nad Labem postupně přešli přes tři soupeře až do samotného finále, kde předvedli, dle slov svého trenéra, svoji doposud nejlepší hru! Miners postupně přešli přes Joudrs Orange a Joudrs Grey a posléze si v semifinále poradili s pořádajícími Praotci. Ve finále se pak střetli s berounskými Piraňami.

A byla to finálová bitva se vším všudy! Kladeňáci prohrávali po první směně už 0:4, předvedli ovšem veliký obrat a vývoj dokázali zvrátit na svoji stranu. Dařily se jim odpaly, běh po metách, ale také obranná činnost. Nakonec z toho tedy bylo zasloužené vítězství v zápase i na celém turnaji!

„Máme ze zlepšování našich mladých velkou radost. Je na nich vidět, jak rostou zápas od zápasu. V dovednostech i sebevědomí. Postupně se stávají rovnocenným soupeřem především našim tradičním silným soupeřům z Prahy – Tempu, Eagles i Kotlářce,“ těšilo trenéra Petra Vinše.

A na místo činu přijeli Miners, tentokrát kategorie do osmi let, i o 14 dní později, tedy 27. června. A opět odjeli z Roudnice jako vítězové! A to i přesto, že v rámci severozápadní skupiny First Cupu se zde sešla velmi silná sestava mužstev.

Miners na úvod turnaje smetli domácí Praotce vysoko 25:4, čímž získali potřebné sebevědomí, které jim nesebrala ani následující porážka. Vyrovnaný zápas s Eagles nakonec rozhodla soupeřova kvalitní obranná hra a pro Kladno z toho byla porážka 12:16. Přišel tedy klíčový zápas proti Sabatu. Kladeňáci ho však zvládli a díky dobré pálce vyhráli 17:11. S posledním sokem, tedy Tempem, pak Miners remizovali 13:13 v prodloužení a na finále už ani nemysleli.

Díky vzájemným výsledkům ze všech zápasů však Kladno skončilo na druhém místě a ve finále mělo stanout opět proti Tempu. I přes veliké vyčerpání z náročného turnaje sesbírali Miners poslední zbytky sil a vyhráli nejdůležitější duel 11:8!

„Tenhle turnaj byl skutečně těžce odpracovaný. Vyjma Praotců jsme sehráli čtyři těžké zápasy za sebou ve velkém vedru a s vyrovnanými soupeři. U8 nám výkonově rostou před očima a věřím, že nám další radosti ještě přinesou. Uvidíme na vrcholu letošní sezóny – Českém baseballovém poháru U8,“ prohlásil trenér Petr Vinš.

Miners kralovali v Roudnici nad Labem! V červnu tam vyhráli kategorie do 8 i 9 let (Foto: Miners Kladno)
Miners kralovali v Roudnici nad Labem! V červnu tam vyhráli kategorie do 8 i 9 let (Foto: Miners Kladno)

Autor: (fa)