Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Neustále to samé. Opilí a zfetovaní řidiči na Kladensku

Sobota, 4. července 2020 09:30

Říká se, že s jídlem roste chuť. Jak je vidět, tak s teplým počasím zase žízeň. Ono takhle dobře vychlazené pivíčko přijde v parnu vhod. Ovšem nesmí se s ním potom usednout za volant ani za řídítka bicyklu. Tímto si však hlavu nelámou někteří šoféři na Kladensku. Své plechové miláčky klidně řídí i přesto, že se před jízdou posilnili drogami nebo alkoholem.

Neustále to samé. Opilý a zfetovaní řidiči na Kladensku (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté zastavili v Kralupské ulici ke kontrole osobní vozidlo Dacia Logan. Provedením dechové zkoušky bylo zjištěno, že řidič vozidla požil před jízdou alkoholické nápoje, neboť dechová zkouška byla pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 1,65 promile alkoholu v dechu.

„Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a jednačtyřicetiletému pachateli hrozí za toto protiprávní jednání maximální trest odnětí svobody ve výši jeden rok,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ve Stochově si zase policisté posvítili na řidiče bavoráku, který svůj vůz kočíroval pod vlivem drog. „Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je dvaadvacetiletý muž ze Sokolovska. Dechová zkouška na alkohol byla s negativním výsledkem a u testu na drogy byl výsledek pozitivní. Řidič se dále podrobil v kladenské nemocnici lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Při kontrole byla hlídkou ve vozidle nalezena i krabička s osmnácti kusy paliček rostlinné sušiny, která byla zajištěna a předána k dalším expertízám,“ uzavřela mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který podezřelému muži hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho roku.

Autor: (red)