Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Zooparku Zájezd proběhne slavnostní křest mláděte lemura hnědého

Pátek, 3. července 2020 07:40

Slavnostní událost se chystá v rodinné zoo v Zájezdě. Malá samička lemura hnědého, která se narodila letos na začátku jara, bude pokřtěna. Její kmotrou se stane česká herečka Kristýna Janáčková. Křest proběhne v sobotu 4. července ve 14 hodin.

V Zooparku Zájezd proběhne slavnostní křest mláděte lemura hnědého (Ilustrační foto: KL)

Přesně tři měsíce od narození dojde ke křtu mláděte lemura hnědého. Malá samička se totiž narodila 4. dubna. „Jsou jí sice už tři měsíce, ale pořád se drží mámina kožichu. Mláďata tohoto druhu tráví poměrně dlouhou dobu u matky a jen tak se jí nepustí. Když je porovnáme s dvojčaty lemura kata, která se narodila podobně začátkem jara, je vidět velký rozdíl. Dvojčata už dovádí ve větvích a zlobí svoje rodiče taháním za ocas, zatímco malá samička lemura hnědého se urputně drží srsti matky a nechce slézt,“ říká vedoucí vzdělávání Daniel Koleška. 

„Za kmotru jsme vybrali herečku Kristýnu Janáčkovou, kterou návštěvníci budou znát například z Ordinace v růžové zahradě. Moc se jí u nás líbí, loni u nás dokonce fotila charitativní kalendář pro děti s fenylketonurií společně s Andreou Růžičkovou, která se postavila za fotoaparát. Křtu se Kristýna ujme společně se synem Luisem Frederikem. Jméno mláděte zatím neprozradím, musíte si počkat na sobotu,“ doplňuje ke křtu Koleška.

Slavnostní událost se uskuteční ve14:00 u výběhu lemurů hnědých. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na oblíbené komentované krmení surikat, lemurů vari i velbloudů dvouhrbých. Od 15:30 bude čas vyhrazen pro děti, které se budou chtít svézt na poníkovi Cipískovi.

Autor: (red)