Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kapka naděje darovala kladenské nemocnici nové vybavení

Pátek, 3. července 2020 07:10

Nadační fond Kapka naděje předala dětskému oddělení kladenské nemocnice nové přístroje, vybavení a pomůcky, které pomohou zvýšit komfort malých dětí během pobytu v nemocnici. Hmotný dar v hodnotě 235 tisíc korun přišli ve středu 1. července přímo do zdravotnického zařízení osobně předat zakladatelka a prezidentka nadace Vendula Pizingerová, ředitel Kapky naděje Jan Fischer a Petr Milata mladší, jednatel firmy Beznoska, která nadačnímu fondu poskytuje dlouhodobou podporu.

Kapka naděje darovala kladenské nemocnici nové vybavení (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme a jsme rádi, že se nám díky jejich pravidelným darům daří stále zlepšovat péči o naše nejmenší pacienty. Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat stejně úspěšně i v dalších letech,“ řekl Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

Na dětské oddělení bylo díky podpoře nadačního fondu možné zakoupit například přístroj k vyšetření očí u dětí po porodu, odsávačku mateřského mléka, sondu k ultrazvuku, přístroj monitorující krevní tlak, odsávačku hlenů nebo vyhřívané podložky. Součástí daru bylo také vybavení do dětských postýlek či plastová lehátka do vaniček.

Během návštěvy si zástupci Kapky naděje již tradičně udělali čas také na malé hospitalizované pacienty a potěšili je na pokojích předáním hraček, knížek a dalších dárků.

Autor: Hana Plačková