Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenská nemocnice dostane finanční injekci od kraje

Středa, 1. července 2020 07:10

Krajská rada doporučila středočeským zastupitelům schválit individuální účelové dotace pro vybrané nemocnice. Finance budou sloužit na krytí výdajů v souvislosti s pandemií COVID-19. V případě Oblastní nemocnice Kladno se jedná o částku 71,6 milionu korun.

Kladenská nemocnice dostane finanční injekci od kraje (Foto: KL)

„Celkem 152,68 milionu korun chtějí středočeští radní poskytnout oblastním nemocnicím z rozpočtu Středočeského kraje pro krytí dodatečných výdajů nad rámec stanovených standardních výdajů oblastních nemocnic na zajištění ochrany veřejného zdraví v souvislosti s pandemií COVID-19. O jejich definitivním přidělení rozhodnou zastupitelé kraje do půli července,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová.

Rozdělení dotací si středočeští radní představují takto:

  • Oblastní nemocnice Kladno, a.s. – 71,6 milionu korun
  • Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. – 25,1 milionu korun
  • Oblastní nemocnice Kolín, a.s. – 28,6 milionu korun
  • Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s. – 8,8 milionu korun
  • Oblastní nemocnice Příbram, a.s. – 18,4 milionu korun

Zastupitelé zároveň od Rady kraje dostali doporučení, aby s nemocnicemi nejprve uzavřeli veřejnoprávní smlouvy na poskytnutí individuálních investičních dotacích.

„Očekáváme, že se nám uvedené finanční prostředky vrátí v nejvyšší možné míře zpět z Fondu solidarity EU, kde budou nárokovány prostřednictvím Ministerstva financí. Rozhodnutí o přidělení tohoto příspěvku z Fondu solidarity EU očekáváme na podzim tohoto roku a doufám, že peníze bychom mohli mít v rozpočtu již na konci tohoto roku,“ upřesnil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

Zastupitelstvo by mělo o poskytnutí individuálních účelových dotacích pro středočeské nemocnice rozhodnout na svém mimořádném jednání, a to 9. července.

Autor: (red)