Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Jágr dál zvažuje extraligu. „Jen kdyby z toho profitovali Rytíři,“ prohlásil

Středa, 1. července 2020 07:20

V uplynulých týdnech se hokejovým prostředím prohnala informace, že by legendární Jaromír Jágr mohl v nadcházející sezoně obléknout formou střídavých startů dres některého z extraligových klubů. Hovořilo se o Třinci, nyní zní jako nejreálnější pražská Sparta – tedy historicky největší rival kladenského klubu. Hrající majitel Rytířů nyní o tématu promluvil a připustil, že možnost, že by skutečně nastoupil v nejvyšší soutěži, tu je.

Foto: Rytíři Kladno

„Kdybychom byli zajištěným klubem a neměli žádné starosti, tahle myšlenka by v mé hlavě vůbec nebyla. Jenže bohužel nemám na starosti jen sebe a jako majitel Rytířů jsem zodpovědný za celý klub, včetně jeho mládeže,“ začal svoje vysvětlování Jágr po zasedání Národní rady pro sport, které se uskutečnilo minulý týden. Právě jedním z členů rady byl slavný útočník jmenován. „Kdybych řešil jen sám sebe, tak už hokej dávno nehraju. Musím se pokusit sehnat co nejvíc peněz. Nejsem člověk, který by si řekl, že musím hrát jen za Kladno. Musím si dát dohromady plusy a minusy,“ doplnil Jágr.

„Dokážu si představit, že bych hrál v jiných barvách, ale jen proto, že by z toho profitovali Rytíři. Podmínkou by bylo, že v nejdůležitější části sezony, tedy v play off, bych hrál jen za Kladno. Jakákoliv spolupráce s extraligovým klubem by tak končila v lednu,“ uklidnila kladenské fanoušky slavná osmašedesátka, která přirovnala kladenský klub k vlastnímu dítěti. „Jestli je tady otázka života a smrti, přežití a nepřežití, čímž neříkám, že konkrétně je, musíš se prostě rozhodnout jinak, než by ses rozhodoval v běžné situaci,“ uvedl Jágr.

Osmačtyřicetiletý útočník však dosud ani nepotvrdil, jestli ještě bude v hráčské kariéře pokračovat. Na soupisce Rytířů, která se postupně rýsuje, tak dosud nefiguruje. „Pokud ano, chci hrát tak, abych se za své výkony nemusel stydět. Abych měl pocit, že když nastupuju, jsem přínosem. Ne na obtíž. Nechci, aby se mi lidi smáli a pomlouvali mě,“ vysvětlil Jágr, který byl v uplynulém ročníku čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Kladna, přestože čtrnáct zápasů vynechal!

Na Jágrovo případné působení v nejvyšší soutěži se zaměřili i sázkové kanceláře, které neváhaly vypsat kurzy na jednotlivé kluby. Jako nejreálnější se podle nich jeví start slavné osmašedesátky v dresu pražské Sparty.

Autor: (fa)