Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ke konci týdne se kladenská policie zaměří na problémové řidiče

Středa, 1. července 2020 07:50

Do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se zapojili minulý týden i kladenští policisté. Výsledky nebyly uspokojující. Ke konci tohoto týdne si tedy opět na řidiče posvítí. Zaměří se hlavně na alkohol a drogy za volantem.

Ke konci týdne se kladenská policie zaměří na problémové řidiče (Ilustrační foto: KL)

Druhá část dopravně bezpečnostní akce se uskuteční od 3. do 5. července. Policisté se při ní zaměří nejen na plynulost a bezpečnost silničního provozu, ale i na používání bezpečnostních pásů, dodržování dovolené rychlosti jízdy v obci i mimo nebo dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek za volantem. Kontrolovat se bude také telefonování za jízdy i technický stav vozidel.

Minulý týden bylo do akce nasazeno celkem třiatřicet policistů pro výkon služby dohlížejících na pozemních komunikacích kladenského okresu. „Kladenští policisté v rámci této prázdninové víkendové dopravní akce zkontrolovali celkem 226 motorových vozidel. Po dobu provádění kontrolní činnosti bylo zjištěno celkem 27 přestupků, z nichž bylo 25 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě v celkové výši 19 300 korun a dále dva přestupky byly oznámeny správním orgánům,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce byly policejní hlídky rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po celém území kladenského okresu, kde vykonávaly kontrolní činnost. Do dopravního opatření byly nasazeny i pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb všech účastníků silničního provozu. „Nejčastějšími dopravními přestupky byl v jedenácti případech nevyhovující technický stav, dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, dva usedli za volant pod vlivem návykové látky, jeden nedodržel rychlost a jeden řidič byl zjištěn při jízdě bez řidičského oprávnění,“ dodala Jana Šteinerová.

Autor: (red)