Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Do skanzenu Mayrau se sjeli zástupci horníků a hutníků

Úterý, 30. června 2020 07:40

Hlavním tématem hornického konzilia v skanzenu Mayrau bylo chystané setkání hornických měst a udělování civilních cen Český permon. Zástupce Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky přivítal osobně ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně Zdeněk Kuchyňka, pod které skanzen, coby krajské zařízení, spadá.

Do skanzenu Mayrau se sjeli zástupci horníků a hutníků (Foto: Jiří Skála)

K setkání na Mayrovce došlo minulý pátek. Spolkové konzilium předcházelo valné hromadě. Přibližně dvacítka zástupců Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky se sešla v uniformách. Řeč byla především o setkání hornických měst, které by se mělo uskutečnit od 11. – 13. září v Žacléři. Na pořadu dne bylo i o udělování civilních cen Český permon, které jsou pravidelně rozdávány zasloužilým osobnostem z oblasti hornictví a hutnictví ve čtyřech kategoriích.

„Kvůli hygienickým opatřením s ohledem na koronavirus bude slavnost zapotřebí ale nejspíše přeložit na jiný termín, případně ji uspořádat v komornějším provedení. O všem je třeba se poradit a následně pak rozhodnout. Covid opatření se bohužel ale stále mění každým dnem. A tak velká akce se plánuje velmi dlouho dopředu,“ řekl druhý místopředseda zástupců Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky Václav Dorazil.

Autor: (red)