Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Troška se po roce vrátil do Vraného, přijeli i herci poslední jeho pohádky

Úterý, 30. června 2020 07:20

Pohádka filmového režiséra Zdeňka Trošky Zakleté pírko vypráví o Anince, která žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami a těm musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. A právě některé postavy z tohoto příběhu se ve Vraném po boku Trošky také objevily.

Troška se po roce vrátil do Vraného, přijeli i herci poslední jeho pohádky (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Setkání Zdeňka Trošky a některých herců z pohádky Zakleté pírko po roce pořádali místní hasiči. Chtěli tak pro děti připravit pomyslnou oslavu konce školního roku. Do Vraného přijela například herečka Dana Syslová jako babička čarodějnice, Antonín Mašek jako tovaryš nebo Filip Kotas jako loupežník.

Akci v místním kulturním zařízení zahájil Vašek Sýkora. Potom se moderování ujal Václav Duchek, který hosty představil. Následovalo předání malých dárků režisérovi filmu a přítomným hercům. Pak začalo promítání pohádky samotné. Po závěrečných titulcích se přibližně stovka přítomných ptala hostů například na historky z natáčení nebo filmové lokace. Závěrem se uskutečnila autogramiáda a společné fotografování.

Příjemnou atmosféru, která ve Vraném minulý pátek panovala, zachytila pro Kladenské listy svým fotoaparátem Jitka Krňanská.

Autor: (mv)