Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Dvě elektrokoloběžky a dvě kola. To jsou víkendové krádeže na Kladensku

Úterý, 30. června 2020 07:50

O víkendu se na Kladnesku dva zloději obohatili o pohodlné dopravní prostředky. Z cyklostezky u Hřebče zmizely během hodiny dvě elektrokoloběžky a v Unhošti v nočních hodinách ze soukromého pozemku dvě jízdní kola.

Dvě elektokoloběžky a dvě kola. To jsou víkendové krádeže na Kladensku (Ilustrační foto: KL)

K první krádeži došlo v pátek 26. června mezi 19. a 20. hodinou v katastru obce Hřebeč. Poblíž místní cyklostezky si pár lidí odložil ke stromu dvě elektrokoloběžky, které k sobě uzamkl řetízkem a zabezpečil visacím zámkem. To však zloděje neodradilo a koloběžky během krátké doby ukradl. Hodnota jedné byla vyčíslena na 10 000 korun, škoda vzniklá poškozením zámku pak na 100 korun.

K další krádeži došlo o den později v Unhošti. V noci ze soboty na neděli vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek v ulici V Topolech. Kola si odvezl z přístřešku na pozemku, který byl elektronicky zabezpečený, s tím si však zloděj poradil. Obě kola měla tachometr a také brašny, v jedné z nich si majitel odložil i menší finanční hotovost. Škoda byla vyčíslena na necelých 43 tisíc korun.

„Případy se prošetřují jako podezření z krádeže a po pachatelích se pátrá,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)