Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Autosklo H.A.K. Cup ovládly Pardubice, Kladno skončilo o bod druhé

Úterý, 30. června 2020 07:10

Přátelský hokejbalový turnaj Autosklo H.A.K. Cup je minulostí! Kladeňáci po sobotním vítězstvím v Plzni vyčkávali na poslední výsledek turnaje, po přesvědčivém vítězství Pardubic ale končí o bod na druhém místě. Celkovým vítězem se stal právě východočeský celek, který vyhrál všechny zápasy a bodově tratil jen v Kladně.

Autosklo H.A.K. Cup ovládly Pardubice, Kladno skončilo o bod druhé (Ilustrační foto: KL)

O konečném umístění na předních příčkách nakonec rozhodl paradoxně už první zápas turnaje! Kladno přivítalo ve své aréně Pardubice a s pozdějším vítězem sehrálo extrémně vyrovnanou bitvu. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém se mohly radovat oba týmy, šťastnější ale nakonec byli hosté, kteří si tak odvezli o bod navíc! A právě tento bod v konečném součtu rozhodl o pardubickém vítězství.

Východočeši totiž přejeli Plzeň přesvědčivě 8:0 a v neděli si v posledním kole poradili i s Kovem Praha. Tentokrát zvítězili výsledkem 5:3. Pardubičtí tak s osmi body ovládli celý turnaj a můžou se radovat ze zisku finanční částky, která se od týmů vybrala jako zápisné.

Kladno po úvodním zaváhání už prošlo turnajem bez ztráty kytičky. S Kovem, které se v extraligové sezoně trápilo, mělo ale plné ruce práce! Obrat však nakonec Kladeňáci zvládli a zapsali tři body za výhru 4:3. V posledním kole pak sehráli asi nejlepší zápas turnaje a v Plzni vyhráli vysoko 7:2. Se sedmi body tak kladenští hokejbalisté berou druhou příčku.

Na třetím místě skončil se ziskem tří bodů pražský celek a poslední pozici obsadila poněkud překvapivě Plzeň. „Turnaj splnil přesně ten účel, jaký jsme chtěli. Ukázali se nám hráči a odehráli jsme tři kvalitní zápasy. Dobrá práce se povedla Tomáši Rejtharovi i panu Kadaněmu, že dali dohromady takový turnaj vedle mistrovství republiky od svazu,“ hodnotil pohár kladenský trenér Drahomír Kadlec.

Hráči Kladna si nyní po skončení turnaje užijí zaslouženého volna a zpět do tréninkového kolotoče opět naskočí 26. července, kdy naplno odstartuje příprava na nadcházející sezonu.

Autor: (fa)