Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Kladenský jarmark na náměstí Starosty Pavla sklidil úspěch

Pondělí, 29. června 2020 07:30

Město Kladno pořádalo v sobotu na náměstí Starosty Pavla pořádný jarmark. Počasí přálo, lidí se sešlo spousty a slyšet byla hlavně chvála. K zakoupení bylo od řemeslných výrobků až po dobré jídlo.

Kladenský jarmark na náměstí Starosty Pavla sklidil úspěch (Foto: KL)

Poslední červnovou sobotu ráno od 8 hodin na náměstí Starosty Pavla vypukl prodejní jarmark. Lidé po náměstí korzovali a těšili se z tradičních řemeslných výrobků, poctivého jídla a výborného pití. Čekaly je desítky řemeslníků různých dovedností z Čech a Moravy. Nechyběly výrobky z kůže od opasků po brašny i výrobky ze dřeva. Nakoupit se například dalo u košíkáře, dráteníka, hrnčíře, zahradníka, květináře, pekaře, kořenáře, vinaře nebo výrobce sýrů. O pobavení se starali kejklíř, harmonikář, flašinetář nebo živá hudba.

„Nedalo nám to a přišli jsme se s vnukem jen podívat. No a odnášíme si několik sazenic, hračku pro malého, děda si dal k jídlu kus prasete a já si nakoupila čerstvou zeleninu. A to vše za rozumné peníze,“ prozradila Listům na místě paní Jitka z Kladna.

„My jsme ze Slaného a jedeme si koupit novou sprchu do hobby marketu. Tak jsme se tady rovnou zastavili, abychom to omrkli. Je to tu super. Jarmark tohoto tipu bychom uvítali i v našem městě,“ pochvalovali si Aneta s Martinem.  

Od poloviny července se opět můžete každou středu těšit těšit na pravidelné farmářské trhy, které se vrací na náměstí Starosty Pavla. Město spolu s novým organizátorem Liborem Uhlíkem pro vás připravuje a zajišťuje kvalitní prodejce zboží ryze českých prvovýrobců či pěstitelů.

Autor: (red)