Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně se budou o prázdninách rekonstruovat chodníky i silnice

Pondělí, 29. června 2020 07:20

O letních prázdninách, někde i s přesahem do září, nás čekají dopravní omezení. Město chce využít klidného provozu na silnicích a bude pokračovat v opravách chodníků a komunikací.

V Kladně se budou o prázdninách rekonstruovat chodníky i silnice (Ilustrační foto: KL)

V červenci se začne pracovat na tolik žádaném zvětšení parkoviště u kulturního domu. Úpravy si vyžádají investici ve výši zhruba osm milionů korun. Práce by měly trvat tři měsíce, tedy do konce září, a parkovací kapacita se v místě zvedne o desítky stání.

Do konce července by měla být hotova úprava ulice M. Horákové a křižovatky Na Kovárně, včetně souvisejících úprav pozemků za přibližně šest milionů korun. Na podzim projde rekonstrukcí podjezd ve Vodárenské ulici, za kterou město vydá z rozpočtu okolo šesti milionů korun. V plánu je také oprava páteřní komunikace v bývalém areálu Vojtěšské huti – Na Valmetce – s odhadovanými náklady cirka osm milionů korun.

Od 1. července bude uzavřena nejpozději do konce srpna ulice Smečenská z důvodu opravy, což je investice Středočeského kraje, a zároveň výstavby připojení areálu prodejny Lidl. Objížďka bude vedena po ulici Rakovnická přes nádraží Kamenné Žehrovice. Zrušena bude zastávka „Kladno, Smečenská“ bez náhrady.

Během prázdnin město také opraví povrch na křižovatce ulic I. Olbrachta a L. Janáčka. Zároveň se uskuteční investice plynárenského podniku v rámci obnovy plynovodu v ulicích I. Olbrachta a Petra Bezruče. V době těchto prací dojde k uzavírce zmíněné křižovatky i k částečnému omezení dopravy ve zmíněných ulicích.

Od 7. července do poloviny srpna bude provedena oprava křižovatky M. Horákové, J. Kociána a Vodárenská po polovinách vozovky. Oprava bude provedena v rámci rekonstrukce silnice II/118, financované Středočeským krajem. Město se připojí opravou chodníků.

V polovině prázdnin skončí práce na rekonstrukci ulice Obránců míru s náklady zhruba 15 milionů a na konci prázdnin bude hotova i Svojsíkova ulice (rozpočet 18 milionů). Až do konce září se bude stále pracovat na revitalizaci části Štechovy ulice v úseku od Billy, po ulici Vančurovu (rozpočet 25 milionů).

Oprava opěrné zdi v ulici Kolmistrova bude hotová koncem července. V létě se také ve větší míře uskuteční obnova vodorovného značení po městě.

Autor: Lucie Steinerová