Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Přístavba školky v Buštěhradu je v plném proudu

Pondělí, 29. června 2020 07:50

V Buštěhradu musí přistavit mateřskou školku. Současná kapacita je naplněna. Vzniknout by měly dvě nové třídy a první děti by je mohly začít navštěvovat od září 2021. Přístavba bude stát téměř 15 milionů korun.

Přístavba školky v Buštěhradu je v plném proudu (Foto: KL)

Buštěhradští se rozrůstají. Před dvaceti lety jich bylo v obci trvale hlášeno necelých dva a půl tisíce. Dnes jich tam žije zhruba o 1200 více. A to se musí odrazit i na množství tříd mateřských škol. V současnosti má školka v Hřebečské ulici pět tříd, do kterých dochází na 130 dětí. Při letošních zápisech nemohla mateřinka z kapacitních důvodů přijmout přibližně na dvě desítky dětí, a to i přes to, že má ještě jednu třídu v prostorách základní školy v Tyršově ulici.

Práce na přístavbě začaly letos v květnu. Zadní křídlo objektu školky bude přistaveno o jedno patro a noví předškoláci se do něj nastěhují od září 2021. Náklady na vybudování se vyšplhají téměř na 15 milionů. Část z nich, bude pokryto z evropské dotace. Školka byla v roce 2013 kompletně rekonstruována.  

V Tuchlovicích se také chystají na stavbu nového pavilonu mateřské školky. Od května mají vybraného zhotovitele a stavba začne v červenci. Celková investice je necelých 90 milionů korun. Z toho přes 80 milionů získala obec z evropských peněz. Rekonstrukce bude trvat minimálně dva roky. Po dokončení se navýší kapacita ve školce o 56 dětí.

Autor: (mv)