Teplárna Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • Škola E. Beneš Kladno
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové

Neděle, 28. června 2020 09:30

Úspěšná česká atletka Denisa Helceletová, která se zapojila do kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu nazvané „Královských 72 hodin“ a prozradila, kam nejraději jezdí na výlety se svojí malou dcerou. Její podmínkou je, aby si společně strávený čas užily obě, takže její tipy ocení především ti, kdo cestují s dětmi.

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové (Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu)

Kampaň „Královských 72 hodin“, na níž Středočeská centrála cestovního ruchu spolupracovala se Středočeským krajem, láká obyvatele naší republiky, aby letošní léto strávili poznáváním středních Čech. Jako inspirace jim poslouží tipy od známých osobnosti, které v kraji žijí a mají ho rády. Mezi ně patří také bývalá česká atletka a nyní maminka Denisa Helceletová. Jelikož je její dcera ještě malá, na výlety a dovolené jezdí vždy spolu. Její podmínkou je tedy vždy to, aby bylo místo, kam se vydá, vhodné i pro malé děti. Sportovkyně má radost, že si stejně jako ona i její dcera Evelin nejvíce užívá čas strávený v přírodě: „Milujeme procházky v přírodě. Jsem tak ráda, že ji stejně jako mě baví jezdit na výlety do lesa, procházet se mezi stromy, poslouchat zpívání ptáků. Také se rády vypravíme k řece a procházíme se po jejím břehu.“

Podle Denisy Helceletové je skvělou destinací, kde strávit letní dovolenou, sportovně-rekreační areál Vrchbělá. Zdejší okolní krajinu si zamiluje každý, kdo se rád prochází nádhernou a zachovalou přírodou a tráví čas v tichu, daleko od městského ruchu a shonu. Malebná lokalita ale není jediným lákadlem. Areál nabízí bohaté společenské i sportovní vyžití, a to jak pro malé, tak velké návštěvníky. Tvoří ho například lanové centrum, hřiště, malá zoologická zahrada, naučná stezka, cyklostezky či rozhledna. Ubytovat se je možné buď v hotelu, nebo kempu ve vlastním stanu či v nových chatkách.

Atletka si také stojí za tím, že děti je třeba přívětivou a zábavou formou vzdělávat již od raného věku. Proto s Evelin jezdí do Včelího světa a Vodního domu v Hulicích. Obě instituce jsou velmi progresivní a díky modernímu a interaktivnímu pojetí svých expozic dokážou zaujmout i děti. „Dítěti se také vždycky zavděčíte výletem do zoologické zahrady. Úžasný je například Zoopark Zájezd, taková menší rodinná zoo, kde chovají exotická i domácí zvířata a pravidelně připravují programy určené dětem. Také je skvělý Farmapark Soběhrdy. Je to zábavní park se zvířaty, dětských atrakcí tam mají opravdu nespočet a panuje tam moc přívětivá a přátelská atmosféra,“ říká Denisa Helceletová.

„Kdybych měla vybrat svoji nejoblíbenější lokalitu, bylo by to okolí hradu Okoř. Procházky kolem romantické zříceniny jsou zkrátka úžasné. K oddechu od shonu je také ideální Křivoklátsko. Zdejší stezky máme už opravdu hojně prochozené. K srdci mi přirostl i Český ráj. Ale nejen proto, že je to překrásný kout naší země, malebný a plný přírodních krás a zajímavostí, důležitý je pro mě ještě z jiného důvodu – můj manžel se tam narodil, tamní přírodu vždycky miloval, a i já jsem si díky němu Český ráj oblíbila,“ svěřila se Helceletová.

Autor: Linda Dlouhá 1. krimi

  V Tuřanech u Slaného ukradl zloděj elektrické ruční nářadí za 80 tisíc

 2. sport

  Ve Slaném začíná stavba multifunkční sportovní haly

 3. krimi

  Otec z Kladna zapomněl na dceru, na alimentech dluží už 85 tisíc

 4. krimi

  Ve vinařické věznici je naočkovaných 98 procent odsouzených

 5. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Rufuse, chcete ho?

 6. zprávy

  Obce budou spravedlivě přispívat na dopravu ve Středočeském kraji

 7. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ronyho, chcete ho?

 8. zprávy

  Na příští zimní Olympiádu dětí a mládeže pojede téměř 90 mladých sportovců

 9. krimi

  Žena z Kladna naletěla podvodníkovi, přišla o několik tisíc

 10. zprávy

  Kladensko z nebe zachytili letečtí fotografové díky speciálnímu povolení

 11. zprávy

  Mladého recidivistu přepadl v Kladně hlad, zdarma se najedl v Bille

 12. krimi

  Krátká sněhová bouře na Kladensku přinesla dopravní nehody

 13. zprávy

  Ve Slaném je prodej stavebních parcel Háje-Sever v plném proudu

 14. krimi

  V Kladně načapali policisté řidiče bez papírů, hrozí mu až dva roky za mřížemi

 15. zprávy

  Plastika u parku Zoologická, Růže z Lidic, pořádně prokoukla

 16. pozvánka

  Vaše děti si mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou Kladna

 17. krimi

  V kladenském Kauflandu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 18. zprávy

  Rekonstrukce prvního patra v kladenském Domově pro seniory byla dokončena

 19. krimi

  Kladenští policisté pátrají po ukradeném motocyklu za 170 tisíc

 20. krimi

  Frekventanti policejní školy zavítali opět do Kladna