ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové

Neděle, 28. června 2020 09:30

Úspěšná česká atletka Denisa Helceletová, která se zapojila do kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu nazvané „Královských 72 hodin“ a prozradila, kam nejraději jezdí na výlety se svojí malou dcerou. Její podmínkou je, aby si společně strávený čas užily obě, takže její tipy ocení především ti, kdo cestují s dětmi.

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové (Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu)

Kampaň „Královských 72 hodin“, na níž Středočeská centrála cestovního ruchu spolupracovala se Středočeským krajem, láká obyvatele naší republiky, aby letošní léto strávili poznáváním středních Čech. Jako inspirace jim poslouží tipy od známých osobnosti, které v kraji žijí a mají ho rády. Mezi ně patří také bývalá česká atletka a nyní maminka Denisa Helceletová. Jelikož je její dcera ještě malá, na výlety a dovolené jezdí vždy spolu. Její podmínkou je tedy vždy to, aby bylo místo, kam se vydá, vhodné i pro malé děti. Sportovkyně má radost, že si stejně jako ona i její dcera Evelin nejvíce užívá čas strávený v přírodě: „Milujeme procházky v přírodě. Jsem tak ráda, že ji stejně jako mě baví jezdit na výlety do lesa, procházet se mezi stromy, poslouchat zpívání ptáků. Také se rády vypravíme k řece a procházíme se po jejím břehu.“

Podle Denisy Helceletové je skvělou destinací, kde strávit letní dovolenou, sportovně-rekreační areál Vrchbělá. Zdejší okolní krajinu si zamiluje každý, kdo se rád prochází nádhernou a zachovalou přírodou a tráví čas v tichu, daleko od městského ruchu a shonu. Malebná lokalita ale není jediným lákadlem. Areál nabízí bohaté společenské i sportovní vyžití, a to jak pro malé, tak velké návštěvníky. Tvoří ho například lanové centrum, hřiště, malá zoologická zahrada, naučná stezka, cyklostezky či rozhledna. Ubytovat se je možné buď v hotelu, nebo kempu ve vlastním stanu či v nových chatkách.

Atletka si také stojí za tím, že děti je třeba přívětivou a zábavou formou vzdělávat již od raného věku. Proto s Evelin jezdí do Včelího světa a Vodního domu v Hulicích. Obě instituce jsou velmi progresivní a díky modernímu a interaktivnímu pojetí svých expozic dokážou zaujmout i děti. „Dítěti se také vždycky zavděčíte výletem do zoologické zahrady. Úžasný je například Zoopark Zájezd, taková menší rodinná zoo, kde chovají exotická i domácí zvířata a pravidelně připravují programy určené dětem. Také je skvělý Farmapark Soběhrdy. Je to zábavní park se zvířaty, dětských atrakcí tam mají opravdu nespočet a panuje tam moc přívětivá a přátelská atmosféra,“ říká Denisa Helceletová.

„Kdybych měla vybrat svoji nejoblíbenější lokalitu, bylo by to okolí hradu Okoř. Procházky kolem romantické zříceniny jsou zkrátka úžasné. K oddechu od shonu je také ideální Křivoklátsko. Zdejší stezky máme už opravdu hojně prochozené. K srdci mi přirostl i Český ráj. Ale nejen proto, že je to překrásný kout naší země, malebný a plný přírodních krás a zajímavostí, důležitý je pro mě ještě z jiného důvodu – můj manžel se tam narodil, tamní přírodu vždycky miloval, a i já jsem si díky němu Český ráj oblíbila,“ svěřila se Helceletová.

Autor: Linda Dlouhá 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Amora, chcete ho?

 2. zprávy

  Na území bývalé Poldi má vzniknout moderní průmyslový areál

 3. pozvánka

  Adventní víkend s Mikulášem ve Slaném a nejen s ním

 4. pozvánka

  Mikuláš na koni, oblíbený vláček, bruslení nebo čerti na Mayrovce

 5. sport

  Proč nejít fandit Kanonýrům Kladno, už zítra potkáte i Mikuláše a možná vyhrajete v tombole

 6. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 7. foto

  V Kladenské sportovní hale se uskutečnil Sportovní den mládeže

 8. krimi

  Policie v Kladné hledá zloděje, který odcizil dvacet pět tisíc korun

 9. video

  Kladenský muzikant Tauber vydal nový videoklip

 10. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 11. info z radnice

  Voda v Kladně podraží minimálně, akcionáři našli kompromis

 12. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 13. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 14. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 15. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 16. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 18. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 19. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 20. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost