Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové

Neděle, 28. června 2020 09:30

Úspěšná česká atletka Denisa Helceletová, která se zapojila do kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu nazvané „Královských 72 hodin“ a prozradila, kam nejraději jezdí na výlety se svojí malou dcerou. Její podmínkou je, aby si společně strávený čas užily obě, takže její tipy ocení především ti, kdo cestují s dětmi.

Výlety po středních Čechách podle atletky Denisy Helceletové (Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu)

Kampaň „Královských 72 hodin“, na níž Středočeská centrála cestovního ruchu spolupracovala se Středočeským krajem, láká obyvatele naší republiky, aby letošní léto strávili poznáváním středních Čech. Jako inspirace jim poslouží tipy od známých osobnosti, které v kraji žijí a mají ho rády. Mezi ně patří také bývalá česká atletka a nyní maminka Denisa Helceletová. Jelikož je její dcera ještě malá, na výlety a dovolené jezdí vždy spolu. Její podmínkou je tedy vždy to, aby bylo místo, kam se vydá, vhodné i pro malé děti. Sportovkyně má radost, že si stejně jako ona i její dcera Evelin nejvíce užívá čas strávený v přírodě: „Milujeme procházky v přírodě. Jsem tak ráda, že ji stejně jako mě baví jezdit na výlety do lesa, procházet se mezi stromy, poslouchat zpívání ptáků. Také se rády vypravíme k řece a procházíme se po jejím břehu.“

Podle Denisy Helceletové je skvělou destinací, kde strávit letní dovolenou, sportovně-rekreační areál Vrchbělá. Zdejší okolní krajinu si zamiluje každý, kdo se rád prochází nádhernou a zachovalou přírodou a tráví čas v tichu, daleko od městského ruchu a shonu. Malebná lokalita ale není jediným lákadlem. Areál nabízí bohaté společenské i sportovní vyžití, a to jak pro malé, tak velké návštěvníky. Tvoří ho například lanové centrum, hřiště, malá zoologická zahrada, naučná stezka, cyklostezky či rozhledna. Ubytovat se je možné buď v hotelu, nebo kempu ve vlastním stanu či v nových chatkách.

Atletka si také stojí za tím, že děti je třeba přívětivou a zábavou formou vzdělávat již od raného věku. Proto s Evelin jezdí do Včelího světa a Vodního domu v Hulicích. Obě instituce jsou velmi progresivní a díky modernímu a interaktivnímu pojetí svých expozic dokážou zaujmout i děti. „Dítěti se také vždycky zavděčíte výletem do zoologické zahrady. Úžasný je například Zoopark Zájezd, taková menší rodinná zoo, kde chovají exotická i domácí zvířata a pravidelně připravují programy určené dětem. Také je skvělý Farmapark Soběhrdy. Je to zábavní park se zvířaty, dětských atrakcí tam mají opravdu nespočet a panuje tam moc přívětivá a přátelská atmosféra,“ říká Denisa Helceletová.

„Kdybych měla vybrat svoji nejoblíbenější lokalitu, bylo by to okolí hradu Okoř. Procházky kolem romantické zříceniny jsou zkrátka úžasné. K oddechu od shonu je také ideální Křivoklátsko. Zdejší stezky máme už opravdu hojně prochozené. K srdci mi přirostl i Český ráj. Ale nejen proto, že je to překrásný kout naší země, malebný a plný přírodních krás a zajímavostí, důležitý je pro mě ještě z jiného důvodu – můj manžel se tam narodil, tamní přírodu vždycky miloval, a i já jsem si díky němu Český ráj oblíbila,“ svěřila se Helceletová.

Autor: Linda Dlouhá 1. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 2. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 3. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 4. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 5. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 6. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 7. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 8. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 9. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům

 10. foto

  Kanonýři se vrátili ke společným tréninkům. Zapojí se až 220 členů

 11. krimi

  Bitku ve Vodárenské ulici ukončili až přivolaní policisté

 12. foto

  Kladenská nemocnice zakoupila devět nových sanitek

 13. krimi

  Pozor! V Kladně jezdí falešní taxikáři

 14. krimi

  Další řidiči usedli za volant přes zákaz řízení, nyní jim hrozí dva roky vězení

 15. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – hra na housle

 16. info z radnice

  Kladenský magistrát utratí necelý milion za testy pro školáky

 17. krimi

  V Kladně boural řidič, který od nehody utekl. Policie vyhlásila pátrání

 18. zprávy

  Ve Stochově mají novou střechu na školce, opravenou silnici i chodníky

 19. krimi

  Večerní nákup znepříjemnila krádež mobilního telefonu

 20. sport

  SAMK oznámily změny v podmínkách užívání venkovních sportovišť