ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Na dětské letní rekreace je v našem kraji přihlášeno více dětí než loni

Neděle, 28. června 2020 10:00

Za pár dní odjedou první děti na letní rekreace. Ve Středočeském kraji je v této chvíli na 186 nahlášených dětských letních rekreací přihlášeno 20 072 účastníků. Vzhledem k tomu, že dosud byly nahlášeny převážně pouze akce konané v červenci, není toto číslo zdaleka konečné.

Na dětské letní rekreace je ve Středočeském kraji přihlášeno více dětí než loni (Ilustrační foto: Jiří Kořínek)

„V loňském roce bylo ve stejnou dobu nahlášeno 174 akcí a 17 976 účastníků, je tedy patrné, že i letos se počet dětí, rekreujících se v Středočeském kraji, zvýší. Tato sezóna bude samozřejmě specifická vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19. Jsem ale přesvědčen, že si s tímto pořadatelé táborů poradí, už jenom proto, že jsou s námi od začátku v kontaktu a nová hygienická nařízení s námi často konzultují,“ přibližuje zástupce ředitelky Krajské hygienické stanice Tomáš Vodný a dodává: „V průběhu léta budeme samozřejmě kontrolovat i plnění doporučených mimořádných opatření, ale jako každý rok se zaměříme především na plnění povinností vyplývajících pro provozovatele ze zákona o ochraně veřejného zdraví. Naším cílem ale není za každou cenu sankcionovat, ale spíše poradit a docílit tak nápravy situace, aby se děti mohly v klidu a bezpečně rekreovat. Věřím, že i letos se jim v našem kraji bude líbit a přivezou si odsud nezapomenutelné zážitky.“

Středočeští hygienici v roce 2019 na letních dětských rekreacích provedli celkem 143 kontrol a zjistili 19 závad. Ty se týkaly především zásobování akce pitnou vodou, nedostatků ve zdravotní dokumentaci dětí a vedoucích nebo nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí. Za zjištěné nedostatky bylo uloženo celkem 15 sankcí v celkové výši 14.400 korun.

Aktuální pravidla pro dětskou letní rekreaci, vydaná Ministerstvem zdravotnictví České republiky, naleznete ZDE:

Autor: Dana Šalamunová